Home » Aktualności » Warsztaty z dietetykiem

Warsztaty z dietetykiem

W ostatnim tygodniu kwietnia klasy drugie: 2TMB, 2TMC i 2TEA miały warsztaty z dietetykiem w ramach projektu „Wiemy, co jemy-zdrowiej żyjemy.

Tematem warsztatów były najczęściej popełniane błędy żywieniowe u młodzieży, jak czytać etykiety produktów aby unikać niezdrowych napojów i przekąsek? Jak niebezpieczne są napoje „energetyki”? Dowiedzieliśmy się kiedy i jakie spożywać posiłki aby efektywnie się uczyć, a także do czego prowadzi „przebiałczenie” organizmu osób trenujących intensywnie sport. Liczne pytania zadawane pani dietetyk przez słuchaczy świadczą o dużym zainteresowaniu uczniów tematyką zajęć.

Po części teoretycznej młodzież przygotowała (zachowując higieniczne warunki) zdrowe i smaczne napoje izotoniczne, koktajl energetyczny oraz płatki owsiane z jogurtem naturalnym i bakaliami. Degustowaliśmy i wszystko było pyszne! Widać to na zdjęciach. Polecamy!

Koordynatorki projektu: E. Selwa, B. Wolszczak-Misztal, D.Grycner

Skip to content