Home » Aktualności » Beyond Zero – Dni Elektryfikacji

Beyond Zero – Dni Elektryfikacji

W ramach programu “Beyond Zero – Dni Elektryfikacji” organizowanego przez Toyota Centrum Wrocław przy współpracy Urzędu Miasta Wrocław oraz Katedry Inżynierii Pojazdów Politechniki Wrocławskiej w dniu 13.09.2022 r. uczniowie nasze szkoły o specjalności technik elektryk wzięli udział w inauguracji obchodzonego we Wrocławiu Europejskiego Tygodnia Elektromobilności. Podczas tego wydarzenia nasi uczniowie wysłuchali panelu dyskusyjnego z udziałem ekspertów Toyoty, naukowców z Politechniki Wrocławskiej oraz przedstawiciela Miasta Wrocław. Po wysłuchaniu dyskusji uczniowie zwiedzili wystawę samochodów o napędzie hybrydowym oraz wyposażonych w ogniwo wodorowe, odwiedzili strefę eksperymentów ukazującą działanie ogniwa wodorowego, mieli możliwość konsultacji z ekspertami i doradcami. Jednak największą atrakcją była możliwość sprawdzenia siebie jako użytkownika najnowszych samochodów marki Toyota o napędzie hybrydowym lub wodorowym. W wydarzeniu uczestniczyły klasy 2TEA pod opieką p. Mirosława Marcińczaka oraz klasa 3TEB pod opieką p. Macieja Merchelskiego.

Skip to content