Home » Aktualności » Mamy III miejsce w eliminacjach regionalnych PGE Turniej Maszyn Wodnych

Mamy III miejsce w eliminacjach regionalnych PGE Turniej Maszyn Wodnych

21 października 2022 r. Zespół Szkół nr 18 był Gospodarzem Eliminacji Regionalnych PGE Turnieju Maszyn Wodnych i Wiatrowych. Gościliśmy ponad 20 drużyn ze szkół podstawowych i ponad 50 szkół ponadpodstawowychKażda z drużyn zbudowała (zgodnie z regulaminem, rysunkiem technicznym) model turbiny, która testowana była na profesjonalnym stanowisku pomiarowym. Z naszego Technikum zgłoszone zostały następujące drużyny: „Kaloh”, „Dumplings”, „Eldorado”, „BaT”, „Balaton”, „Kierownik”, „Majsterkowicz”, „Hydrozłom”, „Ligalegend”, „Hydro-mechanisms”, „Team Sonic”, „Mizu”, „Filip1” oraz „Blumek” czyli uczniowie z klasy pierwszej, drugiej oraz trzeciej technikum. Opiekunem merytorycznym zgłoszonych drużyn była p. Renata Zalewska oraz p. Mirosław Marcińczak – m.in. każda turbina została sprawdzona czy zgadza się ona z rysunkiem technicznym.

I… udało się!!! Mamy kolejny sukces!!! Turbina wykonana przez Adama Banasia, ucznia klasy 3TMC o nazwie „Mizu” zajęła III miejsce w konkurencji „wydajność” w kategorii szkół ponadpodstawowych. Finaliści eliminacji regionalnych, otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za wielkie zaangażowanie w wykonanie turbin oraz za miłą atmosferę podczas eliminacji regionalnych.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał opiekun SU wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycielami przedmiotów zawodowych –   p. Mirosławem Marcińczakiem, p. Stanisławem Żurawskim, p. Zbigniewem Jarczakiem oraz p. Kamilem Łodygowskim.

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!
Finalistom życzymy powodzenie!

Skip to content