Home » Aktualności » Znamy wyniki konkursu „Sprawdź, co wiesz o Halloween”!

Znamy wyniki konkursu „Sprawdź, co wiesz o Halloween”!

3 listopada 2022 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w ramach Ligi Klas konkurs zatytułowany „Sprawdź, co wiesz o Halloween”. Jak wiemy, nazwa Halloween jest najprawdopodobniej skróconym All Hallows’E’en, czyli wigilią Wszystkich Świętych.

Do konkursu zgłosiły się dwuosobowe reprezentacje osiemnastu klas. Drużyny dzielnie walczyły o wejście na podium i zdobycie pierwszych ważnych punktów dla klasy.

Konkurs składał się z trzech etapów. W sumie każda drużyna mogła zdobyć maksymalnie 46 punktów. Etap pierwszy był jak zwykle najłatwiejszy. Drużyny musiały odgadnąć znaczenie obrazka, a następnie napisać go w języku angielskim na kartach konkursowych. W tej konkurencji można było zdobyć maksymalnie 15 punktów. Etap drugi był troszkę trudniejszy – Samorząd przygotował dwadzieścia pytań zamkniętych na temat Halloween. Tu również za podanie prawidłowej odpowiedzi uczestniczy otrzymali jeden punkt. Drużyny odpowiadały m.in. na pytania: „Kiedy obchodzone jest święto Halloween?”, „Z jakiego obrzędu wywodzi się zwyczaj Halloween?”, czy „Od kiedy do Polski dotarło święto Halloween”? Najwięcej trudności uczestnikom sprawiła runda trzecia, w której należało przetłumaczyć na język polski odpowiednie sformułowania związane z Halloween. W ostatnim etapie można było zdobyć 11 punktów.

A oto zwycięzcy!

  • I miejsce – kl. III TMB (37 punktów),
  • II miejsce – kl. III TEA (36 punktów),
  • III miejsce – kl. I TC, I TEA oraz I TO (36 punktów),
  • wyróżnienie – kl. I TEB (34 punktów).

Oto przyznane punkty do w ramach Ligi Klas:

  • I miejsce – 10 punktów
  • II miejsce – 8 punktów
  • III miejsce – 6 punktów
  • wyróżnienie – 4 punkty
  • pozostałe klasy – po 3 punkty

Samorząd Uczniowski gratuluje zwycięzcom i dziękuje wszystkim za udział.

Skip to content