Home » Aktualności » Dzień Niepodleglości

Dzień Niepodleglości

W tegorocznych obchodach Dnia Niepodległości jak zawsze mogliśmy liczyć na zaangażowanie uczniów i Wychowawców. 14 klas (1 TEA, 1 TOE, 1 TEO, 1 o, 2 TEB, 2 TMA, 2 TMC, 2 TO, 3 TEA, 3 TO, 3 TMB, 3 e, 3 em, 4 TMC) pięknie udekorowało wejście do swoich sal lekcyjnych tematycznymi plakatami, życzeniami dla Polski oraz symbolami narodowymi. Jury nagrodziło najwyższą punktacją klasy:

I miejsce 1 TEO ( 46 pkt)

II miejsce 2 TMA (45 pkt)

III miejsce 1 TEA oraz 1 o (40 pkt)

Zaangażowani uczniowie otrzymali, w zależności od zdobytych punktów, oceny: celującą lub + bardzo dobrą, do wyboru z przedmiotów: historia, wiedza o społeczeństwie, historia i teraźniejszość. Klasy, które zajęły 1-3 miejsca obdarowane zostały również słodkim upominkiem.

Młodzież naszej szkoły wraz z uczniami z Technikum Żeglugi Śródlądowej oraz Szkołą Podstawową Leonardo da Vinci uczciła ten wyjątkowy dzień uczestnicząc we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.

Uczniowie popisali się również swoimi zdolnościami kulinarnymi, przygotowując wypieki udekorowane symboliką i kolorystyką narodową. Zaproszeni na poczęstunek Dyrekcja i Nauczyciele mogli przekonać się o niecodziennych umiejętnościach naszych wychowanków..

W ramach obchodów Dnia Niepodległości został ogłoszony również konkurs na przygotowanie prezentacji multimedialnej : “Polskie drogi do wolności”. Wkrótce przedstawimy jego wyniki.

Jak co roku uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w konkursie historycznym przygotowanym przez Pana Profesora Przemysława Szpakowskiego.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i Wychowawcom za udział w obchodach tego Szczególnego Dnia – Dnia Niepodległości.

Ewa Cieślar, Magdalena Zaborska-Skorupa, Przemysław Szpakowski

Skip to content