Home » Aktualności » „Nakrętkowo”

„Nakrętkowo”

Kochani! Od kilku już lat nasi uczniowie włączają się w różne akcje charytatywne. Jedną z nich jest zbiórka plastikowych nakrętek dla Fundacji „Potrafię Pomóc”, która ma już ponad 700 podopiecznych z całej Polski, w tym 200 z chorobami rzadkimi i ultrarzadkimi.

7 lutego przyjechał do nas po zbierane od września nakrętki p. dyr. Maciej Nastaga. Był mile zaskoczony ich liczbą. Serdecznie podziękował za udział ZS 18 w akcji „Nakrętkowo”. To cenny dar. Za pieniądze z zebranych nakrętek Fundacja:

– pokrywa koszty rehabilitacji,

– kupuje sprzęt rehabilitacyjny,

– pokrywa koszty turnusów rehabilitacyjnych.

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w tej akcji. Czy wiecie, że tona plastikowych nakrętek to prawie pół miliona sztuk?! Potrzeba ich naprawdę dużo! W skupie, do którego Fundacja „Potrafię Pomóc” oddaje nakrętki, za taką ilość otrzymuje kwotę rzędu 700-1000 zł. Za te pieniądze może opłacić od 10 do 14 godzin zajęć rehabilitacyjnych dla chorych dzieci. Te zajęcia są niezbędne do zwiększenia samodzielności chorych dzieci i poprawy ich stanu zdrowia.

Samorząd Uczniowski oraz p. prof. Renata Zalewska – koordynatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim uczniom, którzy wzięli dotąd udział w „Nakrętkowie” i proszą o więcej. Pokażmy, że pomaganie mamy we krwi!

Pozdrawiamy

Skip to content