Home » Aktualności » Dzień Otwarty PWr

Dzień Otwarty PWr

Dzień Otwarty Politechniki Wrocławskiej był doskonałą okazją dla uczniów klas IV TCU, IV TMA, IV TMB, IV TUC, IV TOE, by poznać tę uczelnię. Młodzież przybyła na Politechnikę wraz z p. Radosławem Kochem oraz nauczycielami przedmiotów zawodnych: p. Darią Baszczak, p. Beatą Mikos-Złocką, p. Mirosławem Marcińczakiem oraz p. Kamilem Łodygowskim. Ostatni odcinek drogi do budynków PWr pokonali Polinką, czyli koleją gondolową o długości 373 metrów, kursującą nad Odrą. Na Politechnice uczniowie dowiedzieli się, czym zajmują się pracownicy naukowi, jak wygląda nauka oraz na czym polega studiowanie na jednej z największych uczelni technicznych w Polsce. Zwiedzający wzięli udział w ciekawych zajęciach prowadzonych przez pracowników, doktorantów oraz studentów Politechniki Wrocławskiej. Uczniowie mogli obejrzeć ciekawe prezentacje, uczestniczyć w pokazach laboratoryjnych, zobaczyć symulacje komputerowe oraz wziąć udział w kilku eksperymentach. Spośród różnorodnej oferty pokazów i wykładów uczniowie wraz z opiekunami: – zwiedzili laboratoria: spawalnictwa, automatyki, inżynierii biomedycznej, druku 3D, maszyn i pojazdów, robotyki, OZE, – wysłuchali wykładu „na czasie” – „Jak mierzymy czas i skąd wiemy, która jest godzina” oraz wykładów: „Krótkie wprowadzenie do lotnictwa”, „Czy fotowoltaika może być substytutem energetyki konwencjonalnej”, „Jak myśli sztuczna inteligencja”, – wzięli udział w pokazach: „Wykorzystanie kamery termowizyjnej do badań cieplnych”, „Pomiary w mechanice płynów”, „Pokaz eksperymentów kriogenicznych”, „Symulatory systemów pokładowych”. Uczniowie mieli okazję poznać ich (być może) przyszłą uczelnię, nauczyciele zawodu natomiast wrócili na chwilę do Alma Mater. Dla jednych i drugich była to więc ciekawa podróż w czasie.

Skip to content