Home » Aktualności » Mamy XV oraz XXII miejsce w Polsce!

Mamy XV oraz XXII miejsce w Polsce!

24 kwietnia 2023 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się finał PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych. Dwie turbiny wykonane przez uczniów Zespołu Szkół nr 18 walczyły o podium. I udało się…! Mamy kolejny sukces!!!

Przypomnijmy… ponad 1500 osób wzięło udział w konkursie PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych, łącznie przygotowanych zostało ponad 507 turbin wiatrowych, a do ścisłego finału przeszło tylko 50 drużyn z całej Polski.

Otóż turbina wiatrowa „Adidas” wykonana przez Krzysztofa Wersa, Szymona Szymeckiego oraz Wiktora Panek zajęła XV miejsce w Polsce!. Natomiast turbina „Motylki” wykonana przez Tamarę Gozdecką oraz Kamila Kościukiewicza zajęła XXII miejsce w Polsce!

Obie drużyny rywalizowały z 25 drużynami z całej Polski, które dostały się do ścisłej czołówki w kategorii szkół ponadpodstawowych. Jak na finał przystało rywalizacja była bardzo…. zacięta. Jednak się udało!!! Mamy XV miejsce, z 75 punktami na koncie oraz XXII miejsce z 45 punktami!!!

Wystawione maszyny brały udział w trzech konkurencjach: „Moment obrotowy przy zatrzymanym wale”, „Największa moc” oraz „Obroty przy obciążonym wale maszyny”. Suma uzyskanych punktów we wszystkich konkurencjach decydowała o zajętym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Przypomnijmy, że opiekunem merytorycznym zgłoszonych drużyn była p. Renata Zalewska, p. Małgorzata Szymańska, p. Mirosław Marcińczak oraz p. Kamil Łodygowski – m.in. każda turbina została sprawdzona czy zgadza się ona z rysunkiem technicznym.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za wielkie zaangażowanie w wykonanie swoich turbin, za wyjazd do Warszawy oraz za cierpliwość, gdyż z Wrocławia wyjechaliśmy o 5:53 rano, a wróciliśmy o 22:00!!!

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!

https://www.youtube.com/watch?v=U6DmxdPAoJA&t=5s

https://www.gkpge.pl/grupa-pge/dla-mediow/komunikaty-prasowe/sponsoring-i-dzialalnosc-charytatywna/rekordowa-liczba-uczestnikow-drugiej-edycji-konkursu-pge-turniej-maszyn-wiatrowych-2023

 

Skip to content