Home » Aktualności » Warsztaty z dietetykiem pt.”Wiemy, co jemy-zdrowiej żyjemy”

Warsztaty z dietetykiem pt.”Wiemy, co jemy-zdrowiej żyjemy”

Już ósmy rok realizujemy projekt edukacyjno-wychowawczy pt.”Wiemy, co jemy-zdrowiej żyjemy”, w ramach którego klasy pierwsze mają warsztaty z dietetykiem. W październiku i listopadzie takie zajęcia miały klasy:1TMA,1TMB,1TEB,1TEC,1TC,1TO,1TOM,1TEO.

Tematem warsztatów były najczęściej popełniane błędy żywieniowe u młodzieży, jak czytać etykiety produktów aby unikać niezdrowych napojów i przekąsek? Pomagają w tym aplikacje rozpoznające dobre i złe produkty żywnościowe, które warto zainstalować na swoim telefonie. Dowiedzieliśmy się, jak niebezpieczne są napoje „energetyki”? A także kiedy i jakie spożywać posiłki aby efektywnie się uczyć oraz do czego prowadzi „przebiałczenie” organizmu osób trenujących intensywnie sport. Liczne pytania zadawane pani dietetyk przez słuchaczy świadczą o dużym zainteresowaniu uczniów tematyką zajęć.

Po części teoretycznej młodzież przygotowała (zachowując higieniczne warunki) zdrowe i smaczne drugie śniadanie: napoje izotoniczne, koktajl energetyczny oraz płatki owsiane z jogurtem naturalnym, bananem i bakaliami. Degustowaliśmy i wszystko było pyszne! Widać to na zdjęciach. Polecamy!

W drugim semestrze odbędą  się warsztaty dla pozostałych klas pierwszych technikum i szkoły branżowej.

Koordynatorki projektu: E. Selwa, B. Wolszczak-Misztal, D.Grycner

Skip to content