Home » Aktualności » Mamy VIII oraz XV miejsce w Polsce!!!

Mamy VIII oraz XV miejsce w Polsce!!!

Mamy kolejny sukces!!!

W piątek 8 grudnia 2023 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 18 uczestniczyli w finale „PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2023”, który odbył się w Instytucie Techniki Cieplnej na Politechnice Warszawskiej. Naszą Szkołę reprezentowały dwie drużyny (Sonic oraz 02), które wcześniej przeszły pomyślnie eliminacje.

Otóż turbina wodna wykonana przez Janka Pańczyka z klasy 2TEO o nazwie Sonic zajęła VIII miejsce w finale „PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2023″. Przypomnijmy, że turbina wodna o nazwie Sonic zajęła I miejsce w konkurencji wydajność w Eliminacjach Regionalnych w ZS18 – zapewniając sobie awans do finału.

Natomiast turbina wykonana przez Adama Banasia z klasy 4TMC o nazwie 02 zajęła XV miejsce w klasyfikacji generalnej. W eliminacjach regionalnych turbina zajęła II miejsce – zapewniając sobie awans do finału.

Awans do finału wywalczyło 40 drużyn z całej Polski (40 drużyn ze szkół podstawowych oraz 40 drużyn ze szkól ponadpodstawowych). Jak na finał przystało rywalizacja była baaaardzo zacięta. Jednak się udało!!! W Klasyfikacji Generalnej „PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2023″ w kategorii – szkoły ponadpodstawowe – turbina Sonic zajęła VIII miejsce w Polsce!!!

Przypomnijmy, że opiekunem merytorycznym zgłoszonych drużyn była p. Renata Zalewska oraz p. Mirosław Marcińczak – m.in. każda turbina została sprawdzona czy zgadza się ona z rysunkiem technicznym.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za wielkie zaangażowanie w wykonanie swoich turbin, za wyjazd do Warszawy oraz za cierpliwość, gdyż z Wrocławia wyjechaliśmy o 5:54 rano, a wróciliśmy o 21:34! Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!

Gratulujemy!!!

Finaliści Turnieju Maszyn Wodnych 2023

https://pgeturniejmaszyn.pl/wodne/finalisci-turnieju-maszyn-wodnych-2023/

Skip to content