Home » Aktualności » Poznajemy platformę „Świadomie Wybieram”

Poznajemy platformę „Świadomie Wybieram”

22 lutego 2024 r. reprezentacja naszego samorządu w składzie: David, Stanislav i Piotr udała się do Zespołu Szkół nr 1, by wziąć udział w spotkaniu dotyczącym platformy Świadomie Wybieram (https://swiadomiewybieram.pl/ ).

Wychodząc naprzeciw ósmoklasistom, którzy stoją przed bardzo ważną decyzją, jaką jest wybór szkoły średniej, uczniowie z ZS nr 1 zainicjowali przyłączenie się Wrocławia do stworzonej przez poznańską młodzież platformy mającej na celu pomóc młodszym koleżankom i kolegom w wyborze szkoły średniej – miejsca, gdzie nie tylko z powodzeniem będą kontynuować naukę, ale także spędzą czas w przyjaznym dla siebie środowisku i spotkają się z pełnym zrozumieniem; gdzie będą mogli rozwijać swoje pasje. https://www.youtube.com/watch?v=2jDEChZgmbk/

Do współtworzenia tego projektu zostali zaproszeni uczniowie wszystkich szkół średnich. Uczestnicy spotkania najpierw wysłuchali relacji o platformie, poznali jej założenie, a następnie zostali podzieleni na grupy, by wypracować pewne działania pomocne w jej rozpropagowaniu w naszym mieście.

Na znak naszego zaangażowania nastąpiło symboliczne przypięcie znaczka Zespołu Szkół nr 18 na mapie Wrocławia, pomiędzy innymi szkołami, które również poparły inicjatywę. Przed nami jeszcze sporo pracy, ale wierzymy, że warto!

Dziękujemy Zespołowi Szkół nr 1 za zaproszenie nas do współpracy.

Skip to content