Home » Aktualności » Twórcy „Prometeusza” gościli w naszej szkole

Twórcy „Prometeusza” gościli w naszej szkole

28 lutego 2024 r. odwiedzili nas wyjątkowi goście – twórcy spektaklu akrobatyczno-tanecznego „Prometeusz” – jedynej takiej produkcji w Polsce. A spotkanie to zawdzięczamy uczniowi klasy III TEO Tymoteuszowi Lawreckiemu, który wygrał ogłoszony przez aktorów spektaklu konkurs. Jego wiersz okazał się najlepszą pracą i zgodnie z regulaminem, jako zwycięzca, otrzymał zaproszenie na próbę, gdzie spotka się z aktorami. Tymoteusz dostał też koszulkę z komentarzem, że teraz należy do zespołu „Prometeusza”.

Podczas spotkania z uczniami aktorzy opowiadali o początkach spektaklu, systematycznej i ciężkiej pracy. Odpowiadali też na pytania o ryzyko wykonywanych akrobacji, o pracę nad kondycją fizyczną, o odbiór przez nich reakcji widowni oraz o dalsze plany. Po części oficjalnej kilkunastu uczniów zostało na sali, by już w mniejszym gronie porozmawiać z naszymi gośćmi. Gratulujemy Tymoteuszowi i serdecznie dziękujemy twórcom „Prometeusza” za przybycie do naszej szkoły.

Skip to content