Home » Aktualności » Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego ZS18

Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego ZS18

Samorząd Uczniowski, podsumował swoją działalność w roku szkolnym 2023/2024. Imponująca aktywność SU przełożyła się na olbrzymie ilości zebranych grosików, baterii, liczne akcje charytatywne oraz konkursy i metamorfozy szkoły. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się zebrać:

• 1 124 kg plastikowych nakrętek
  • 66 689 szt. grosików
  • 767 kg baterii

W bieżącym roku szkolnym przeprowadziliśmy wiele akcji charytatywnych:

• przygotowaliśmy paczkę w ramach akcji „Szlachetna Paczka” ,
  • przygotowaliśmy Świąteczną zbiórkę żywności na rzecz rodzin potrzebujących z osiedla Szczepin  we Wrocławiu,
  • zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla mieszkanek Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet we Wrocławiu,,
  • obdarowaliśmy najpotrzebniejszymi produktami spożywczymi oraz środkami czystości cztery rodziny z naszej szkoły,
  • zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla osób w kryzysie bezdomności ze Schroniska św. Brata Alberta we Wrocławiu,,
  • otrzymaliśmy podziękowania od Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu,
  • uczestniczyliśmy  w akcji „Szkoła do hymnu”,
  • wzięliśmy udział w Radosnej Paradzie Niepodległości. Zespół Szkół nr 18 reprezentowało ponad 147 uczniów!!!
  • uzbieraliśmy ponad 357 zniczy, które zostały zapalone na Cmentarzu Grabiszyńskim oraz Osobowickim,
  • na początku roku szkolnego pomagaliśmy w przygotowaniach do XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w ZS18 pod hasłem „NAUKA PORUSZA”,
  • Włączyliśmy się w akcję charytatywno – sportową – czyli wzięliśmy udział we Wrocławskim Biegu Sponsorowanym. Biegaliśmy, truchtaliśmy oraz maszerowaliśmy wokół Pergoli. Na rzecz Hospicjum wpłaciliśmy ponad 3500 zł.,
  • w pierwszym semestrze pomogliśmy w organizacji eliminacji regionalnych PGE Turnieju Maszyn Wodnych w naszej szkole,
  • Ostatnią naszą akcją był udział 47 uczniów naszej szkoły w X Nocnym Wrocławskim Półmaratonie jako WOLONTARIUSZE
  • XXX Ogólnopolski Samorządowy Konkurs Nastolatków “Ośmiu Wspaniałych” – grupa Młodych Techników SU otrzymała wyróżnienie w kategorii “Ósemki – Grupy”.

Najbardziej jednak oczekiwanym momentem okazało się ogłoszenie wyników Ligi Klas. Walka była bardzo zacięta. Zwycięzców Ligi Klas p. dyr. Piotr Lusar hojnie nagrodził, wypisując własnoręcznie czeki:

• I miejsce zdobyła klasa 2TEO, otrzymując czek na 1800 zł.
  • II miejsce zdobyła klasa 2TEA , otrzymując czek na 1500 zł.
  • III miejsce zdobyła klasa 4TMC, otrzymując czek na 1200 zł.
  • IV miejsce zdobyła klasa 3TEO, otrzymując czek na 1000 zł.
  • V miejsce zdobyła klasa 1TEC, otrzymując czek na 700 zł.
  • wyróżnienie przypadło klasie 1TEO, 3TEB, 4TEA oraz 2em, otrzymały czek na 500 zł.

W kolejnej części uroczystości wręczone zostały podziękowania wychowawcom klas, którzy w sposób szczególny zaangażowali uczniów do międzyklasowej rywalizacji. Podziękowania i drobne upominki otrzymały: powędrowały do p. prof. Joanny Rychter, p. prof. Beaty Jamrosz, p. prof. Małgorzaty Szymańskiej, p. prof. Renaty Zalewskiej, p. prof. Magdaleny Zaborskiej-Skorupy, p. prof. Anny Kaczmarek, p. prof. Agnieszki Mikołajczak, p. prof. Alicji Krakowiak-Gładki oraz p. prof. Magdaleny Plan.

Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznego sukcesu!!!