WYJĄTKOWE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Rok szkolny 2016/2017 rozpoczął się w naszej Szkole wyjątkowo! Dlaczego? Otóż odwiedził nas Prezydent Wrocławia –  Pan Rafał Dutkiewicz. Zaszczycili nas swoją obecnością także Goście z Departamentu Edukacji oraz władze współpracujących z nami Firm: Elektrotim, Pneumat System i Volz Hydraulik. Gościliśmy też Prodziekana ds. studenckich  Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej.

Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy III TME: Norbert Basiński i Patryk Karga. Na wstępie z rozrzewnieniem przypomnieli, że wakacje właśnie się skończyły, ale już po chwili zauważyli, że wszystko ma swój czas – i odpoczynek , i nauka.

Ponieważ uroczystość miała podniosły charakter, dlatego towarzyszył nam Sztandar Szkoły. Po jego wprowadzeniu wszyscy odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

Pan Dyrektor Piotr Lusar powitał Gości i poprosił o zabranie głosu Pana Prezydenta.

Pan Prezydent w swoim przemówieniu podkreślił, jak ważne dla Wrocławia jest szkolnictwo zawodowe. Mówił o  niewątpliwym atucie naszej szkoły, jakim jest wieloletnia współpraca ZS 18 z liczącymi się nie tylko w Polsce, ale i na świecie przedsiębiorcami.

Po wystąpieniu Pana Prezydenta głos zabrał Prezes Zarządu Elekrotim S.A.– Pan Andrzej Diakun. Przypomnijmy, że Firma ta współpracuje z ZS 18 już od 20 października 2008 r. roku. A ta współpraca nieustannie się rozwija. Pan Prezes przybył na uroczystość z bardzo miłą niespodzianką. Otóż Firma Elektrotim ufundowała dla dwojga uczniów z objętej przez nią patronatem klasy roczne stypendia. Otrzymali je: Patrycja Cichalewska i Kacper Lesiewicz z klasy IV TE.

W drugiej części uroczystości prowadzący przypomnieli, że 77 lat temu – 31 sierpnia 1939 roku w wielu polskich domach ludzie w ich wieku także z przejęciem i nadzieją myśleli o nowym roku szkolnym. Ale kiedy następnego dnia rankiem wstali, by przygotować się na tę uroczystość, usłyszeli wstrząsający komunikat o wybuchu wojny. Wspomnieniom tym towarzyszyły archiwalne nagrania, prezentacje multimedialne, recytacja poezji wojennej oraz znane pieśni z tego okresu. Konferansjerzy przypomnieli też, za sprawą jakich wydarzeń Polacy odzyskali prawdziwą wolność i jak tej wolności uczy nas nieustannie nasze miasto – Wrocław.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości nastąpiło wyprowadzenie Sztandaru Szkoły.

Pan Dyrektor jeszcze raz podziękował Gościom za przybycie. Podziękowania skierował też do p. prof. Edyty Sidor, która napisała scenariusz uroczystości i ją wyreżyserowała; do p. prof. Renaty Grzybowskiej za pomoc w przygotowaniu prezentacji multimedialnych; do uczniów klasy III TME za prowadzenie uroczystości, ożywienie Maskotki oraz obsługę techniczną.

Pan Prezydent także podziękował za przygotowanie uroczystości p. prof. Edycie Sidor, prowadzącym : Patrykowi Kardze i Norbertowi Basińskiemu, Piotrowi Zdunkowi za prezentację materiałów zdjęciowych oraz odpowiedzialnemu za dźwięk – Szymonowi Patrynowi. Podziękowania otrzymał też od Pana Prezydenta Andrzej Mierzwiak za ożywienie Maskotki.

Na zakończenie spotkania do wspólnego zdjęcia zostali zaproszeni Goście oraz nasza Dyrekcja.

Tekst – E. Sidor, fot. – R. Gaweł

Skip to content