Home » Aktualności » Nasza szkoła wspiera rodzinę Pani Marii w ramach akcji Szlachetna Paczka

Nasza szkoła wspiera rodzinę Pani Marii w ramach akcji Szlachetna Paczka

W tym roku nasza szkoła z pasją dołączyła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA – i odnieśliśmy sukces!

Ta wyjątkowa akcja opiera się na bezpośredniej pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują, po wcześniejszym zrozumieniu ich potrzeb. Dzięki naszemu zaangażowaniu, jedna z rodzin – rodzina Pani Marii – mogła poczuć wsparcie. To była dla nas zaszczyt pełnić rolę Darczyńcy w tym szlachetnym działaniu.

Cała społeczność szkolna, włączając w to uczniów, rodziców i nauczycieli, połączyła siły, by stworzyć niezwykłą paczkę, dostosowaną do konkretnych potrzeb wybranej przez nas rodziny. Nasze wysiłki zaowocowały paczkami zawierającymi żywność, środki czystości, odzież, kosmetyki oraz niezbędne urządzenia jak płyta elektryczna, lodówka, suszarka do włosów, blender, a także prezenty.

Nieoczekiwane efekty naszego zaangażowania to owoc zbiorowej pracy, która przyniosła nie tylko materialne wsparcie, ale także ogromną dawkę radości i nadziei. Zorganizowana zbiórka darów rzeczowych została uzupełniona również środkami pieniężnymi, które posłużyły do zakupu opału dla potrzebującej rodziny.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego ZS18 podzielili zebrany dobroczynny asortyment na konkretne produkty, pakując je starannie do ozdobnych kartonów, przyozdobionych kolorowym papierem. Finalnym akcentem było przyklejenie naklejek z serdecznymi życzeniami oraz logo Szlachetnej Paczki. Gotowe w ten sposób paczki zostały przekazane wolontariuszowi, który dostarczył je rodzinie Pani Marii.

Ta akcja pokazała, że wspólnie potrafimy przynieść ulgę i uśmiech tym, którzy potrzebują wsparcia. To nie tylko zbiórka przedmiotów czy pieniędzy – to wyraz solidarności i empatii, których moc potrafi zdziałać cuda.

Z głębi serca Samorząd Uczniowski ZS18 pragnie wyrazić ogromną wdzięczność za zaangażowanie wszystkich, którzy wspierali tę akcję: Dyrekcji, Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom. Dziękujemy za poświęcony czas, za szlachetność, dobroć i otwartość wobec drugiego człowieka. Wasze zaangażowanie sprawiło, że nasza pomoc była pełna ciepła i wsparcia.

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!!!

Skip to content