Uroczyste podsumowanie Ligi Klas!

Samorząd Uczniowski, podsumował swoją działalność w roku szkolnym 2018/2019. Imponująca aktywność SU przełożyła się na olbrzymie ilości zebranych grosików, makulatury, baterii oraz książek dla dzieci, liczne akcje charytatywne oraz konkursy i metamorfozy szkoły. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się zebrać:

• 1089 kg plastikowych nakrętek
  • 118 361 szt. grosików czyli 90 kg = 78 685 monet!
  • 450 kg baterii (zajęliśmy II miejsce w Polsce!)
  • 569 szt. bajek dla dzieci
  • 3 097 kg czyli ponad 3 tony makulatury

W bieżącym roku szkolnym przeprowadziliśmy wiele akcji charytatywnych:

• przebiegliśmy ponad 400 okrążeń wokół Pergoli, wpłaciliśmy 2 700 zł na rzecz Hospicjum,
  • uzbieraliśmy 1 600 zł, co pozwoliło nam przygotować cztery szlachetne paczki dla uboższych rodzin z naszej szkoły,
  • przekazaliśmy Fundacji Wolne Miejsce produkty spożywcze, z których została przygotowana „Wigilia dla Samotnych” w Zajezdni Dąbie,
  • wzięliśmy udział w szlachetnej akcji!  „Nie bądź sknera Kup Pampera”. Uzbieraliśmy m.in. 29 opakowań pieluch dla dzieci, 47 opakowań chusteczek nawilżonych, płyny do mycia naczyń czy podłóg,
  • zorganizowaliśmy zbiórkę słodyczy oraz bajek dla podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska z okazji Dnia Dziecka,
  • Uzbieraliśmy 610 zniczy, które zostały zapalone na Cmentarzu Grabiszyńskim oraz Osobowickim,
  • Dla Fabiana zorganizowaliśmy zbiórkę funduszy:
    - uzbieraliśmy 3 500zł,
    - napisaliśmy ponad 70 kartek z  życzeniami bożonarodzeniowymi,
    - napisaliśmy 100 kartek na 18 – ste urodziny Fabiana oraz zebraliśmy 60 słoników na szczęście,
    - przeprowadziliśmy przy kościele św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu – Kozanowie zbiórkę ofiar pieniężnych do puszek na pomoc w leczeniu Fabiana – uzbieraliśmy 5617 zł.

Najbardziej jednak oczekiwanym momentem okazało się ogłoszenie wyników Ligi Klas. Walka była bardzo zacięta. Niestety, nie mogliśmy nagrodzić wszystkich, jednak na słodki upominek zasłużyły klasy: 3TEO, 3TOK, 1TMM, 2TMA, 1TE, 1TMO oraz 2TEB.  Zwycięzców Ligi Klas p. dyr. Piotr Lusar hojnie nagrodził, wypisując własnoręcznie czeki:

• I miejsce zdobyła  klasa 3TE, otrzymując czek na 1500 zł.
  • II miejsce zdobyła klasa 3TME , otrzymując czek na 1000 zł.
  • III miejsce zdobyła klasa 2TO, otrzymując czek na 500 zł.
  • IV miejsce zdobyła klasa 1eo oraz 1TEK, otrzymały czek na 300 zł.

W kolejnej części uroczystości wręczone zostały podziękowania wychowawcom klas, którzy w sposób szczególny zaangażowali uczniów do międzyklasowej rywalizacji. Podziękowania i drobne upominki otrzymały: powędrowały do p. prof. Lilliany Śnieżyńskiej, p. prof. Jolanty Kraczkowskiej, p. prof. Małgorzaty Szymańskiej, p. prof.  Alicji Krakowiak-Gładki oraz p. prof. Renaty Zalewskiej.

Samorząd Uczniowski ZS nr 18 również został nagrodzony przez Pana Dyrektora za aktywną działalność. Nagrody otrzymali uczniowie z klas: 3TEO oraz 2TOK:

• Jakuba, Maksymiliana oraz Sebastiana z klasy 3TEO
  • Kacpra, Bartka oraz Mateusza z klasy 2TOK

Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznego sukcesu!!!