Home » Aktualności » Uroczyste podsumowanie Ligi Klas!

Uroczyste podsumowanie Ligi Klas!

Samorząd Uczniowski, podsumował swoją działalność w roku szkolnym 2021/2022. Imponująca aktywność SU przełożyła się na olbrzymie ilości zebranych grosików, baterii, liczne akcje charytatywne oraz konkursy i metamorfozy szkoły. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się zebrać:

• 794 kg plastikowych nakrętek
  • 64 933 szt. grosików
  • 262 kg baterii

W bieżącym roku szkolnym przeprowadziliśmy wiele akcji charytatywnych:

• przygotowaliśmy dwie paczki dla dzieci w ramach akcji “Paczka dla dzieciaka” zorganizowaną przez Fundację Świętego Józefa,
  • obdarowaliśmy najpotrzebniejszymi produktami spożywczymi oraz środkami czystości trzy rodziny z naszej szkoły oraz dwie rodziny z Przedszkola nr 102,
  • zakuliśmy najpotrzebniejsze produkty dla osób przebywających w Noclegowni św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn we Wrocławiu,
  • przekazaliśmy Zespołowi “Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” produkty z długim terminem przydatności w ramach świątecznej paczki dla pani Marioli,
  • zbieraliśmy karmę i żwirek dla kotów wolnożyjących będących pod opieką Fundacji Kocie Życie, w ramach akcji Mikołaj dla kociaka!,
  • uzbieraliśmy ponad 200 zniczy, które zostały zapalone na Cmentarzu Grabiszyńskim oraz Osobowickim,
  • pomagaliśmy w przygotowaniu do XXIV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2021 w naszej szkole,
  • pomagaliśmy w organizacji regionalnych PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych w naszej szkole,
  • zbieraliśmy dary dla uchodźców z Ukrainy jak również i dla osób przebywających na Ukrainie, które zostały przekazane Wrocławskiemu Centrum Rozwoju Społecznego,
  • XXVII Ogólnopolski Samorządowy Konkurs Nastolatków “Ośmiu Wspaniałych” – grupa Młodych Techników SU otrzymała wyróżnienie w kategorii “Ósemki – Grupy”.

Najbardziej jednak oczekiwanym momentem okazało się ogłoszenie wyników Ligi Klas. Walka była bardzo zacięta. Niestety, nie mogliśmy nagrodzić wszystkich, jednak na słodki upominek zasłużyły klasy: 3TMD, 3TUC, 1TEB, 1TEA, 3TCU, 1TMA. Zwycięzców Ligi Klas p. dyr. Piotr Lusar hojnie nagrodził, wypisując własnoręcznie czeki:

• I miejsce zdobyła klasa 3TMA, otrzymując czek na 1700 zł.
  • II miejsce zdobyła klasa 3TEC , otrzymując czek na 1300 zł.
  • III miejsce zdobyła klasa 2TMC, otrzymując czek na 1000 zł.
  • IV miejsce zdobyła klasa 2em oraz 2TEA, otrzymały czek na 500 zł.

W kolejnej części uroczystości wręczone zostały podziękowania wychowawcom klas, którzy w sposób szczególny zaangażowali uczniów do międzyklasowej rywalizacji. Podziękowania i drobne upominki otrzymały: powędrowały do p. prof. Doroty Śmietanki, p. prof. Diany Grycner, p. prof. Renaty Zalewskiej, p. prof. Alicji Krakowiak-Gładki oraz p. prof. Stanisława Żurawskiego.

Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznego sukcesu!!!