Home » Aktualności » Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 r. o godzinie 8:30 uczniowie naszego technikum zebrali się po raz ostatni w tym roku szkolnym, by dokonać podsumowania całorocznej pracy. Do zebranych przemówił Dyrektor Zespołu Szkół nr 18 – p. Piotr Lusar.

Następnie na środek zaproszony został uczeń, którzy nie miał sobie w tym roku równych: Kacper Piejko – uczeń klasy 3TME, który osiągnął średnią ocen 5,21. Nagrodę wręczył dyr. Piotr Lusar oraz wychowawczyni p. Renata Zalewska.

Kolejnymi nagrodzonymi byli najlepsi uczniowie w poszczególnych klasach. Kolejno:

 • Artur Bazylewski z kl. I TMO – p. prof. Beata Jamrosz,
 • Norbert Bensz z kl. I TMM – p. prof. Małgorzata Opierowiec,
 • Norbert Kozaczka, Bartłomiej Urbaniak z kl. I TE – p. prof. Joanna Rybczyńska,
 • Michał Olszowy, Adam Pietrzak z kl. I TEK – p. prof. Jolanta Kraczkowska,
 • Marcin Rusek  z kl. II TO – p. prof. Izabela Omelaniuk,
 • Maciej Brzozowski, Bartosz Świerczka z kl. II TOK – p. prof. Małgorzata Szymańska,
 • Wojciech Lesiewicz, Mikołaj Dąbek z kl. II TMA – p. prof. Monika Semaniuk,
 • Łukasz Ochwat, Artur Bagiński, Wojciech Kwolik, Jakub Krawczyszyn z kl. II TMB – p. prof. Marzanna Żołyńska,
 • Daniel Przemyski, Damian Golonka, Emil Krzykała z kl. II TEA – p. prof. Irena Sikorska,
 • Dawid Turowski z kl. II TEB – p. prof. Bożena Wolszczak – Misztal,
 • Jakub Socha, Maksymilian Gąsior, Sebastian Sakowski z kl. III TEO – p. prof. Joanna Nowak,
 • Piotr Kozarowicz, Jakub Nowak, Mateusz Adamiec z kl. III TOK – p. prof. Mirosław Marcińczak,
 • Karol Serwiński, Marcin Żurawski z kl. III TE – p. Alicja Krakowiak – Gładki,
 • Eryk Wójcik, Paweł Bzdyra, Kacper Żygadło, Oskar Tuchowski, Sławomir Gaczyński, Eryk Wiśniowiecki z kl. III TME – p. prof. Renata Zalewska.

Druga część uroczystości to nagrodzenie uczniów, którzy odnieśli sukces w licznych konkursach i projektach. I tak wręczono nagrody:

 • Mateuszowi Klimkowi z  klasy III TE oraz Norbertowi Bensza z klasy I TMM za konkurs projektowy pt. „Wiemy, co jemy – zdrowiej żyjemy”, którzy pracowali pod opieką pani prof. Elżbiety Selwy oraz pani prof. Bożeny Wolszczak – Misztal,
 • Arturowi Bazylewskiemu z klasy I TMO oraz Dawidowi Turowskiemu z klasy II TEB za udział w XXXIV Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, którzy pracowali pod opieką pani prof. Diany Grycner oraz pani prof. Elżbiety Selwy,
 • Adamowi Kalwasińskiemu z klasy I TMO, Robertowi Tomaszuk z klasy II TOK, Marcinowi Bugajskiemu z klasy I TEK za udział w konkursie wiedzy HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową, którzy pracowali pod opieką pani prof. Diany Grycner,
 • Zuzannie Stankiewicz z klasy I TMO za zajęcie I miejsca w międzyszkolnym konkursie na opowiadanie, którego narrator dowiaduje się, że bliska osoba jest zakażona wirusem HIV, która pracowała pod opieką pani prof. Diany Grycner,
 • Norbertowi Kozaczkowi z klasy I TE za wyróżnienie na etapie szkolnym w konkursie na opowiadanie, którego narrator dowiaduje się, że bliska osoba jest zakażona wirusem HIV, który pracował pod opieką pani prof. Diany Grycner,
 • Wojciechowi Kwolikowi z klasy II TMB, Mateuszowi Adamiec oraz Jackowi Kalicińskiemu z klasy III TOK za udział w konkursie wiedzy o Austrii Turbolandeskunde, którzy pracowali pod opieką pani prof. Anny Karczmarek,
 • Erykowi Wójcikowi, Kacprowi Piejko z klasy III TME, Bartłomiejowi Urbaniakowi oraz Mikołajowi Żelechowskiemu z klasy I TE za udział w konkursie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, którzy pracowali pod opieką pani prof. Marzanny Żołyńskiej
 • Dawidowi Turowskiemu z klasy II TEB za zajęcie IV miejsca w Polsce w finale VI Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych, którzy pracowali pod opieką pani prof. Renaty Zalewskiej
 • Dawidowi Turowskiemu z klasy II TEB, Adamowi Pietrzakowi oraz Jakubowi Zdechlikowi z klasy I TEK za udział w VII Ogólnopolskim Konkursie „Eksperyment Łańcuchowy”, którzy pracowali pod opieką pani prof. Renaty Zalewskiej,
 • najlepszym sportowcom, reprezentantom szkoły.

Kolejna część uroczystości przyniosła wiele emocji, ponieważ Samorząd Uczniowski, pracujący pod opieką p. prof. Renaty Zalewskiej, podsumował swoją działalność w roku szkolnym 2018/2019. Imponująca aktywność SU przełożyła się na olbrzymie ilości zebranych grosików, makulatury, baterii oraz książek dla dzieci, liczne akcje charytatywne oraz konkursy i metamorfozy szkoły.

https://www.zs18.wroc.pl/?p=32882

I to już wszystko w tym roku. Po tak intensywnej pracy wszyscy zasłużyli na odpoczynek. Życzymy udanych wakacji!

Fot. – E. Wójcik

Skip to content