Home » Aktualności » „Światełko dla Ukrainy”

„Światełko dla Ukrainy”

Zachęcamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 18 do ogólnopolskiej akcji „Światełko dla Ukrainy” prowadzonej przez Fundację Kyoto-Kraków dla dzieci pozostających w Ukrainie.

Ze względu na rosyjskie ataki rakietowe, jedną z największych potrzeb obecnie na Ukrainie, jest zapewnienie światła w mieszkaniach i domach.

Od kilku tygodni w Krakowie i Małopolsce trwa zbiórka świeczek i zapałek w żłobkach i przedszkolach, szkołach i innych placówkach oświatowych.

Nie ma żadnych ograniczeń czasowych, gdyż świeczki i zapałki są bardzo potrzebne na Ukrainie, najbardziej pożądane są najprostsze białe świece stołowe o jak najdłuższym czasie palenia.

Zachęcamy Państwa do włączenia się do akcji, gdyż oprócz wartości materialnej związanej ze świeczkami, światło jest również symbolem siły, a przede wszystkim nadziei i solidarności z narodem ukraińskim.

Każda klasa, która przyniesie do 25 stycznia (do środy) białe świece stołowe o jak najdłuższym czasie palenia oraz latarki  – otrzyma dodatkowe punkty w ramach XI edycji Ligi Klas. Za każdy okazany gest życzliwości serdecznie dziękujemy. Do aktywnego udziału w niniejszej zbiórce zachęcamy też klasy maturalne.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego i Opiekun SU