Home » Aktualności (Page 213)

Category Archives: Aktualności

Konkurs wiedzy z przepisów ruchu drogowego ROZSTRZYGNIĘTY!

30 listopada 2015 roku w sali 208 odbył się KONKURS WIEDZY Z PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO przygotowany przez Samorząd Uczniowski ZS 18 dla wszystkich klas rywalizujących w IV edycji Ligi Klas. Do konkursu przystąpiły drużyny trzyosobowe z 16 klas, które dzielnie walczyły zarówno o cenne punkty dla klasy, jak i o cenne nagrody dla drużyny. Poprowadził go przewodniczący SU – Jakub Kolis z klasy 3TO, a pytania konkursowe zostały przygotowane przez opiekuna SU. Konkurs składał się z sześciu rund, a każda drużyna maksymalnie mogła zdobyć 62 punkty:

RUNDA PIERWSZA  – łatwiejsza, składa się z 10 pytań zamkniętych
RUNDA DRUGA – troszkę trudniejsza, również składa się z 10 pytań zamkniętych
RUNDA TRZECIA – mająca średni poziom trudności, składa się z 10 pytań zamkniętych
RUNDA CZWARTA –10 pytań otwartych i zamkniętych
RUNDA PIĄTA – trudniejsza –12 pytań otwartych i zamkniętych
RUNADA SZÓSTA – najtrudniejsza – 10 pytań otwartych!!!

Wszystkie drużyny otrzymały karty konkursowe, na których wpisywały poprawne odpowiedzi w odpowiedniej komórce . Do każdej rundy konkursowej zostały przygotowane osobne karty odpowiedzi, ponieważ runda pierwsza dotyczyła ruchu pieszych, druga – ruchu rowerzystów, trzecia – udzielania pierwszej pomocy, czwarta sprawdzała znajomość podstawowych znaków drogowych, piąta również sprawdzała znajomość znaków drogowych, oraz czy drużyny wiedzą, kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniach; natomiast szósta dot. 10 znaków drogowych.

Drużyny dzielnie walczyły o każdy punkt. A oto wyniki:

– I miejsce – kl. III TME
– II miejsce – kl. II TE
– III miejsce – kl. II TO
– wyróżnienia  – kl. II TME, kl. III TE

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a przyznane punkty zostaną wliczone do międzyklasowej rywalizacji w ramach IV edycji Ligi Klas. Gratulujemy!

Tekst – R. Grzybowska, fot. – R. Gaweł

Tak uczniowie kl. II TO bawili się w Sky Tower!

23 listopada uczniowie kl. II To wraz z wychowawcą – p. prof. Ryszardem Gawłem oraz z p. prof. Edytą Sidor byli na zajęciach integracyjnych w Sky Tower, gdzie najpierw świetnie się bawili, grając w kręgle, a następnie w bilard.  (więcej…)

Znamy wyniki szkolnego etapu XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej!

17 listopada 2015 r. w naszej szkole został przeprowadzony etap szkolny XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej organizowanej przez Diecezję Łowicką. Hasło tegorocznej edycji Olimpiady brzmi: “Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń”. Hasło nawiązuje do homilii Jana Pawła II w Łowiczu w dniu 14 czerwca 1999 roku poświęconej tematyce wychowania. Jednocześnie stwarza okazję do włączenia się w dzieło duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, których inicjatorem był właśnie Święty Jan Paweł II.

Oto wyniki szkolnego etapu:

Maciej Zdunek z kl. 2 TME – I miejsce

Konrad Szprot z kl.1TO – II miejsce

Piotr Jarczewski z kl. 1 TME – III miejsce

Łukasz Nowak z kl. 1TME – IV miejsce

13 stycznia 2016 r. przeprowadzony  zostanie etap diecezjalny, a w dniach od 31 marca do2 kwietnia 2016 r. –  etap ogólnopolski, który odbędzie się w Łomży.

Tekst i fot. – J. Leśniowski

Konkurs wiedzy z przepisów ruchu drogowego

Samorząd Uczniowski zaprasza trzyosobowe reprezentacje klas do udziału w „Konkursie wiedzy z przepisów ruchu drogowego”, który odbędzie się w poniedziałek (30 listopada) w sali 208 na 4. i 5. godzinie lekcyjnej. Prosimy wychowawców o wybranie drużyn. Na zwycięzców czekają cenne nagrody! UWAGA! Zdobyte punkty będą wliczone do ogólnej klasyfikacji Ligi Klas! Zapraszamy!!!

24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Biblioteka szkolna poleca 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które odbędą  się w dniach 3-6 grudnia 2015 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym – Hali Stulecia.

Znajdziecie tam ponad 150 najlepszych wydawnictw z całej Polski. Na stoiskach wydawców, oprócz książek, będzie można kupić gry i pomoce edukacyjne. Wielu wystawców z okazji Targów zaproponuje specjalne rabaty. Wydawcy przygotowali także wyjątkową ofertę na książki specjalistyczne i metodyczne, które mogą przydać się nauczycielom.

W ubiegłym roku Wrocławskie Targi Dobrych Książek odwiedziło ponad 35 tysięcy osób!

Szczegółowy i wciąż aktualizowany program dostępny jest na stronie internetowej www.wpdk.pl oraz na Facebooku: Wrocławskie Promocje Dobrych Książek.

Zapraszamy!

Zajęcia integracyjne kl. I TME – do pozazdroszczenia!!!

17 listopada klasa I TME w ramach integracji klasowej wybrała się wraz z wychowawczynią p. prof. Joanną Maciejak oraz p. prof.  Ryszardem Gawłem na kręgle do SkyBowling w Sky Tower. Emocje związane z rywalizacją udzieliły się wszystkim. Niektórzy grali po raz pierwszy pierwszy, lecz to nie przeszkodziło im w zdobywaniu coraz większej liczby punktów. Byli tacy, którzy zaskoczyli wszystkich świetną formą. Bartosz Sawiel okazał się zawodnikiem nie do pokonania! Zabawa była wyśmienita, a uczniowie poznali się lepiej. Po kręglach  spróbowaliśmy swoich sił w bilardzie. (więcej…)

II miejsce!!!

Mamy kolejny sukces!!! Otóż drużyna uczniów klasy 4TME o nazwie  „Siemanes Team” w składzie:  Jacek Eciak, Łukasz Konarski oraz Paweł Szczypiński zajęła II miejsce z 190 punktami za zbudowanie (zgodnie z regulaminem, rysunkiem technicznym) modelu turbiny, która testowana była na profesjonalnym stanowisku pomiarowym. Wystawiona maszyna brała udział w trzech konkurencjach: „ Największa moc”, „Obroty przy obciążonym wale maszyny” oraz „Moment obrotowy przy zatrzymanym wale”. Suma uzyskanych punktów we wszystkich konkurencjach decydowała o zajętym miejscu w klasyfikacji generalnej. Uczestniczy otrzymali atrakcyjne nagrody, dyplomy za zajęcie II miejsca w eliminacjach regionalnych, dyplomy za uczestnictwo w eliminacjach oraz możliwość uczestniczenia w gali finałowej IV Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych w Piasecznie 6 grudnia 2015 r.!!!

Konkurs odbył się w sobotę 21 listopada 2015 roku w Poznaniu. Były to eliminacje regionalne do IV Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych, zorganizowane jest Piaseczną Fundację Ekologiczną. Nad stroną merytoryczną konkursu czuwał sponsor strategiczny – PGE Energia Odnawialna S.A.

Z naszego Technikum zgłoszone zostały dwie trzyosobowe drużyny, a ich opiekunem merytorycznym  była pani profesor Renata Grzybowska. Drugą drużyną byli uczniowie klasy 3TME: Michał Lewkowicz, Kacper Kobierski oraz Krzysztof Łęt. Nazwali się „Pszczółki”.  Nie odnieśli sukcesu, ale zdobyli wiele cennych doświadczeń. Drużyna nie zniechęciła się porażką – zgłosiła już chęć udziału w kolejnym konkursie „Maszyn Wodnych” w marcu.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za wielkie zaangażowanie w wykonie swoich turbin, za wyjazd do Poznania oraz za cierpliwość, gdyż z Wrocławia wyjechaliśmy o 5 rano, a wróciliśmy po 22.00!!! Jeszcze raz dziękuję i gratuluję!

Opiekunka merytoryczna uczniów – R. Grzybowska

Tekst i fot. – R. Grzybowska

Akcja krwiodawstwa

W naszej szkole tradycją już stała się cykliczna jesienno-wiosenna akcja krwiodawstwa. W tym roku ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa zjawiła się 18 listopada o 8.00 rano. Po rozstawieniu specjalistycznego sprzętu panie pielęgniarki przystąpiły do wywiadów i badań lekarskich. Do oddania krwi zgłosiło się 35 chętnych, pełnoletnich uczniów.

 Po wstępnej selekcji zakwalifikowało się 24 uczniów.

Równocześnie działały cztery stanowiska, na których pobierana była krew. Uczniowie, leżąc spokojnie, popijali soczki i wodę, przekonując się, że oddawanie krwi nie boli, a można w ten sposób pomóc. Nowi  honorowi dawcy bezpośrednio po oddaniu krwi otrzymali zestaw czekolad. Będą też właścicielami legitymacji honorowego krwiodawcy.

W marcu planowana jest kolejna akcja krwiodawstwa. Mamy nadzieję że, tradycja zostanie podtrzymana i wiosną zgłosi się jeszcze większa liczba osób.

 Zachęcamy!

Tekst – M. Plan,  fot. – D. Dul, M. Plan

Skip to content