Home » Aktualności » Elektryzująca Pasja

Elektryzująca Pasja

Sukces w  VI edycji  konkursu „Elektryzująca pasja”.

Do zmagań konkursowych w r.szk.2012/2013 zgłosiło się 16 szkół z województw: mazowieckiego, śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego, kujawsko – pomorskiego, podkarpackiego oraz pomorskiego. Od 19 listopada 2012r. do 11 marca 2013r. uczniowie mogli zgłaszać prace. W I etapie zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu autorskiego projektu i opracowaniu prezentacji multimedialnej. Spośród zgłoszonych projektów do II etapu zakwalifikowanych zostało 10 prac.
W półfinale kluczowe było, aby przekonać Jury, że jest to prawdziwa, porywająca i elektryzująca pasja.

 

Skład Jury:

– dr inż. Leszek Pawlaczyk – Prodziekan ds. studenckich Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej,

– Tadeusz Olichwer – Wiceprezes Oddziału Wrocławskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich,

– Jan Bryndza – Wicedyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego,

– Piotr Gondek – Sekretarz Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego, Wiceprzewodniczący Rady Normalizacyjnej,

– dr inż. Stanisław Janiszewski – Dyrektor projektu Elektrotim S.A.,

– Marzena Cząstkiewicz – Kierownik Działu Personalnego Elektrotim S.A.,

– Agnieszka Majewska – Kunat – Dyrektor PR agencji Ego PR.

29 kwietnia 2013r. odbyło się święto największych Pasjonatów – uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W uroczystości wzięli udział: Uczestnicy Konkursu, Dyrekcje Szkół, Koordynatorzy i przedstawiciele instytucji wspierających konkurs: Politechniki Wrocławskiej, Wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Polskiego Stowarzyszenia  Elektroinstalacyjnego, Centrum Kształcenia Praktycznego oraz patrona honorowego konkursu –  Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia. Na uroczystej Gali finałowej, zorganizowanej w Sali kongresowej na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej poznaliśmy nazwiska zwycięzców VI edycji „Elektryzującej pasji”. Uczeń naszej szkoły TOMASZ KNAPIK (tegoroczny absolwent kl. IV TO) zajął zaszczytne II miejsce za skonstruowanie autorskiego wzmacniacza do gitary, multimedialną prezentację swojego zadania pt: „ Nie odrzucajmy lamp elektronowych – muzycy nadal ich potrzebują” oraz za wzorcowe przedstawienie swojej pasji przed Jury. Natomiast JAKUB KRÓL (także tegoroczny absolwent kl. IV TSA) otrzymał pamiątkowy dyplom za aktywny udział w konkursie i multimedialne przedstawienie swojej pasji pt: ”Duas rotas”.  I miejsce Jury przyznało uczniowi z Warszawy, a równorzędne III uczniom z Legnicy i Włocławka. Wśród zaproszonych gości na uroczystości obecna była Pani wicedyrektor Danuta Matuszewska, Pani Aldona Tomczak szkolny koordynator konkursu „Elektryzująca pasja”  oraz uczniowie klasy II TE. Organizatorzy serdecznie podziękowali Koordynatorom i Nauczycielom, którzy pełnili bardzo ważną rolę na każdym etapie konkursu oraz Uczniom za zaangażowanie i czas, poświęcony na realizację konkursowego projektu.

Zdjęcia z Gali finałowej
zdjęcia_z_gali_finałowej

Tekst – A.Tomczak

Skip to content