Home » Aktualności » „E – sklep, czyli mój pierwszy biznes w sieci”

„E – sklep, czyli mój pierwszy biznes w sieci”

5VI 20013r. w Wyższej Szkole Bankowej odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie „E – sklep, czyli mój pierwszy biznes w sieci”. Nasza szkoła odniosła w nim wielki sukces I miejsce zajęli: Wiktor Jamborski, Mateusz Jankowski, Grzegorz Janik (uczniowie klasy IITE).

Pokonali m.in. LO nr 9 (II miejsce) i LO nr 1 (III miejsce). W konkursie uczestniczyło 12 zespołów, w tym trzy z naszej szkoły. Oprócz zwycięskiego zespołu godnie reprezentowali szkołę uczniowie klasy IITSA: Elżbieta Nowaczyk, Oskar Gawlik, Mateusz Skraba, Piotr Szmit oraz uczniowie klasy IITME: Dawid Bonczar, Michał Matysiak, Adrian Sergiel oraz Maciej Subzda. Wszystkim należą się wyrazy uznania, gdyż pracowali ciężko przez cały rok. Uczestnicy spotykali się od października do maja co dwa tygodnie na 3-godzinnych zajęciach prowadzonych przez wykładowców z WSB. Tu poznawali tajniki profesjonalnej wiedzy, jak stworzyć własny e-sklep, jego stronę internetową i napisać biznesplan, a następnie zaprezentować swój biznes przed inwestorami. Nasi uczniowie poradzili sobie z tym świetnie. Nagrodą za I miejsce są: dla każdego tablet, staż asystenta w Banku Zachodnim WBK oraz możliwość założenia i funkcjonowania firmy w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy WSB. Oznacza to, że uczniowie już mogą zarabiać pieniądze nie mając 18-tu lat, a Inkubator prowadzi za nich wszelką księgowość.

Zwycięski zespół założył firmę: ZDROWY SEN i zaproponował sprzedaż poduszek prozdrowotnych z antyalergicznym wkładem oraz wymiennym wkładem ziołowym, np. miętowym, lawendowym, różanym z melisy, lubczyka i inne. Wkład ziołowy można wymieniać co 2-3 miesiące. Poduszki w dwóch rozmiarach pomagają w zaśnięciu, leczą przeziębienia i dają dobry nastrój. Największym atutem okazało się to, że firma została już rozreklamowana w internecie, a nawet pojawiły się już pierwsze zamówienia. Na Facebooku pod nazwą Zdrowy Sen można głosować na najciekawszy zapach wkładu ziołowego. Zapraszamy do zabawy.

Klasa IITSA stworzyła firmę GNIAZDEK i zaproponowała sprzedaż innowacyjnego gniazdka z przyciskiem, który pozwala na lekkie wyjmowanie wtyczek bez wyrywania ze ściany. Pomysł okazał się bardzo interesujący, uczniowie sami wymyślali rozwiązania techniczne, aby gniazdko dawało spodziewany efekt. Merytoryczną stronę nadzorował nauczyciel przedmiotów zawodowych p. Mirosław Marcińczak.

Klasa IITME wymyśliła firmę TOOLKITS czyli skrzynki z narzędziami. Uczniowie proponują sprzedaż zestawów narzędziowych, dowolnie skomponowanych przez klienta z szybką dostawą do domu oraz doradztwo przy remontach lub naprawach.

Jury było pod wrażeniem pomysłowości, zaangażowania uczniów i oceniło wysoko poziom konkursu.

Przygotowaniem do konkursu i opieką nad trzema zespołami z naszej szkoły zajmowała się nauczycielka podstaw przedsiębiorczości p. Zofia Bronowicka.

Skip to content