Home » Aktualności » Na wykładzie o sztuce fotoreportażu

Na wykładzie o sztuce fotoreportażu

3 października 2013 r. w auli Zespołu Szkół nr 1, przy ul. Słubickiej 29/33 uczniowie wraz z p. Edytą Sidor i p. Ryszardem Gawłem wzięli udział w wykładzie „Sztuka fotoreportażu”. Wykład odbył się z racji trwającego konkursu, o którym już pisaliśmy. Przypomnijmy, że w ramach projektu „Prawa człowieka nie są nam dane raz na zawsze – rola Parlamentu Europejskiego w umacnianiu praw człowieka” Miasto Wrocław oraz Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprosili do udziału w konkursie na fotoreportaż na temat:
„PRAWA CZŁOWIEKA WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE”

Pierwszym z dwóch wykładowców był p. Mieczysław Michalak – szef działu fotograficznego Gazety Wyborczej we Wrocławiu. Pan Mieczysław Michalak, mówiąc o sztuce fotoreportażu demonstrował widowni swoje najciekawsze zdjęcia. Drugim wykładowcą był p.Tomasz Woźny- laureat Grand Press Photo 2010. Słuchacze wykładu otrzymali wiele cennych wskazówek dot. fotografowania oraz tworzenia fotoreportaży. Wykładowcy starali się wiedzę ilustrować swoimi pracami oraz przeżyciami związanymi z ciekawa, ale czasem i niebezpieczna praca reportera, który nigdy nie powinien zapominać o etyce – o dobru tych, których fotografuje i dla których fotografuje.

Skip to content