Home » Aktualności » Klasa I TO na Festiwalu Kultury Ukraińskiej

Klasa I TO na Festiwalu Kultury Ukraińskiej

W dniach 22-23 listopada odbywał się we Wrocławiu Festiwal Kultury Ukraińskiej pod patronatem Koła Związku Ukraińców i Konsula Honorowego Ukrainy we Wrocławiu. Zaproszonych gości przywitał przedstawiciel Koła Związku Ukraińców. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele kuratorium, wydziału edukacji, konsulatu, dyrektorzy szkół oraz młodzież. Klasa 1 TO 22 listopada o godz. 11.00 uczestniczyła w koncercie “Polska i Ukraina folklorem malowane”, który odbył się w auli ZS nr 14 we Wrocławiu. Zaproszonych gości przywitał przedstawiciel Koła Związku Ukraińców. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, Wydziału Edukacji UM, Konsulatu, dyrektorzy szkół oraz młodzież. Zebrani mogli posłuchać gry na bandurze – tradycyjnym ukraińskim instrumencie oraz zobaczyć występy zespołów pieśni i tańca. Zespół Uniwersytetu Przyrodniczego “Jedliniok” zaprezentował polskie tańce takie jak: polonez, oberek, krakowiak. Zespół Akcent z Szkoły Podstawowej nr 17 we Wrocławiu zatańczył tradycyjne tańce polskie. Wystąpiła również młodzież z Liceum Ogólnokształcącego nr 4 w Legnicy. W szkole tej uczą się języka ukraińskiego. Zespół Horycwit z LO nr 4 w Legnicy zaprezentował pieśni i tańce ukraińskie. Uczestnicy mogli zobaczyć stroje i tańce ukraińskie a przede wszystkim zobaczyli, że są zespoły z młodzieżą polską, która interesuje się innymi narodowościami i poznaje ich tradycje. Udział w tym koncercie była lekcją tolerancji dla kultury innych narodów.

dyplom2_1TO

Skip to content