Home » Aktualności » Zagraniczni studenci w naszej szkole

Zagraniczni studenci w naszej szkole

W dniach od 16.12.2013 do 19.12.2013 po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole zagranicznych studentów z organizacji AIESEC. Przyjechali do nas: Shady Nagy z Egiptu, William Lam z Australii, Hua Tan z Chin, Shantini Subramaniam z Malezji, oraz Guillermo Izquierdo z Meksyku. Prowadzili oni zajęcia w języku angielskim z uczniami Technikum. Zajęcia miały na celu zapoznanie naszych uczniów z kulturą i zwyczajami krajów, z których pochodzili studenci. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję porozmawiać ze starszymi od nich kolegami z krajów, które są dla nich tak odległe i jednocześnie egzotyczne, poszerzając przy tym swoje horyzonty i wiedzę na temat zwyczajów ludzi je zamieszkujących. Dowiedzieli się między innymi o tradycyjnym jedzeniu, strojach, rozrywce, klimacie, zwierzętach, roślinach, tradycjach, gospodarce oraz językach, którymi posługiwali się nasi goście. Ale Wizyta studentów z obcych krajów to nie tylko nauka. Zagraniczni goście zagrali również towarzyskie mecze piłki nożnej z naszymi uczniami z klas III TE i I TE, udowadniając, że w sporcie nie ma barier językowych, bo język sportu jest międzynarodowy. Oba sędziował p. Jacek Homańczuk. Wizyta studentów z AIESEC pozostawiła jak zwykle miłe wspomnienia i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również odwiedzą naszą szkołę.

Skip to content