Home » Aktualności » Wycieczka zawodoznawcza na Politechnikę Wrocławską

Wycieczka zawodoznawcza na Politechnikę Wrocławską

W dniu 31.01.2014r. uczniowie klas: III TO i III TSA technikum mechanicznego wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Zakładu Spawalnictwa Politechniki Wrocławskiej. Wizyta rozpoczęła się od krótkiego spotkania z drem inż. Tomaszem Piwowarczykiem, który przekazał młodzieży informacje dotyczące studiowania na PWr. Następnie uczniom zaprezentowano metody spajania metali: MAG, MIG, TIG, elektrodą otuloną, łukiem krytym oraz automatem spawalniczym sterowanym komputerowo. W laboratorium procesów zgrzewania rezystancyjnego przedstawiono młodzieży procesy zgrzewania punktowego, liniowego i garbowego. Opiekunami uczniów byli nauczyciele: p. Aldona Tomczak, p. Stanisław Żurawski i p. Mirosław Marcińczak. Organizacja wycieczki i przygotowanie fotoreportażu – Aldona Tomczak.

Skip to content