Home » Aktualności » „Elektroodpady zbierasz – klimat wspierasz”

„Elektroodpady zbierasz – klimat wspierasz”

Dnia 10 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbyło się otwarcie wystawy z okazji Dnia Ziemi, na które zaproszeni zostali: p. dyr. Danuta Matuszewska, p. Renata Grzybowska oraz uczniowie klasy I TE i II TME. Na wystawie przedstawione zostały efekty pracy, którą młodzież podjęła w tym roku szkolnym w ramach ogólnopolskiego konkursu „Aktywni dla klimatu”. Ekspozycję przygotowała grupa „Ekoelektryk”, w skład której weszli uczniowie z klasy I TE: Patrycja Cichalewska, Kacper Lesiewicz, Jakub Sitarski, Gerard Wawrzyniaczyk, Szymon Węgrowski, Sebastian Trzeciak, Szymon Żak. Pracowali pod kierunkiem p. Diany Grycner oraz p. Elżbiety Selwy. Na wystawie zaprezentowane zostały prace, które wygrały w szkolnym konkursie na plakat oraz prezentację multimedialną na temat „Elektroodpady zbierasz – klimat wspierasz”. Na szczególną uwagę zasługuje ekologiczna mapa dzielnicy Stare Miasto, bo uczniowie zaznaczyli na niej naszą szkołę oraz inne obiekty ważne dla miejskiego klimatu: ścieżki rowerowe, parki, punkty selektywnej zbiórki odpadów, elektrownie i elektrociepłownie. Zapraszamy do obejrzenia rysunków przedstawiających ochronę środowiska na wesoło oraz do odwiedzenia ekspozycji znajdującej się na I piętrze.

eko zdi

Skip to content