Home » Aktualności » Informatyczny sukces Kamila Zielińskiego

Informatyczny sukces Kamila Zielińskiego

Z przyjemnością informujemy, że Kamil Zieliński – uczeń klasy 1 SO – wywalczył miejsce w ścisłym finale II Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej organizowanej przez Wrocławską Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej. Uroczysty finał odbył się 4. kwietnia w siedzibie uczelni przy ul. Wejherowskiej. W drodze do finału Kamil odniósł zwycięstwo w dwuetapowych eliminacjach, w których m.in. pokonał wszystkich 68 uczniów z klas pierwszych Technikum nr 3 oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3 biorących udział w etapie szkolnym. Zadania konkursowe oprócz zaawansowanej wiedzy informatycznej sprawdzały również tempo udzielania odpowiedzi. Kamil wykazał się doskonałym refleksem, a przede wszystkim szeroką wiedzą z zakresu m.in. grafiki komputerowej, systemów operacyjnych oraz sieci komputerowych.

Zapytany o to, skąd u niego zainteresowanie informatyką i nowoczesnymi technologiami, Kamil powiedział, że początki jego przygody z komputerem siągają czasów przedszkolnych, kiedy uczęszczał razem z mamą na zajęcia informatyczne. Z zainteresowaniem przyglądał się, jak działa komputer i co ciekawego można przy jego pomocy wyczarować. W szkole podstawowej brał udział w kilku konkursach i akcjach promujących Internet oraz bezpieczne posługiwanie się siecią komputerową. W gimnazjum pisał recenzje gier komputerowych do szkolnej gazetki, a także współorganizował szkolny turniej gier komputerowych, w którym kierował rozgrywkami w Need For Speed ProStreet. Jak widać, Kamil informatyką interesuje się nie od dziś, a jego obecne osiągnięcia są rezultatem wieloletniej pracy.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Skip to content