Home » Aktualności » Humaniści z technikum! Konkurs o Kraszewskim

Humaniści z technikum! Konkurs o Kraszewskim

Wiktor Fic, Paweł Issel, Paweł Szkudlarek oraz rezerwowy Mateusz Błoch, uczniowie klasy II TE i IITME zajęli 5 miejsce w dolnośląskim konkursie: „Józef Ignacy Kraszewski- pisarz obojga narodów”

28 marca 2014 roku nasi uczniowie wzięli udział w konkursie organizowanym przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wraz z Saksońskim Ministerstwem Edukacji. Konkurs poświęcony był życiu i twórczości J. I. Kraszewskiego. Pisarz ten od wielu lat nie jest obecny w kanonie lektur szkoły ponadgimnazjalnej.

Nasza drużyna przeszła etap wstępny eliminacji, weszła do 12 najlepszych drużyn ( z 21 ekip), które rywalizowały o finał w Dreźnie. Ostatecznie po wyrównanej i zaciętej walce zajęli  5 miejsce. Wykazali się ogromną wiedzą o życiu i twórczości Kraszewskiego. W rywalizacji – oprócz wiedzy – ważna była również właściwa strategia i szczęście.

Ten wynik – 5 miejsce jest ogromnym sukcesem humanistycznym szkoły o profilu technicznym.

Na wynik uczniów wpłynęła praca i zaangażowanie Pani Beaty Jamrosz oraz Pani Marzanny Żołyńskiej.

Skip to content