Home » Aktualności » “Pożegnaliśmy” elektrośmieci

“Pożegnaliśmy” elektrośmieci

Do 14 kwietnia zbieraliśmy elektrośmieci. To akcja w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu i związanego z tym konkursu ekologicznego pt. „Zmieniaj nawyki – nie klimat’’ ogłoszonego przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Pomysłodawcy kampanii, a także szkolne koordynatorki projektu – p. Diana Grycner i p. Elżbieta Selwa oraz uczniowie kl. I TE biorący w nim udział chcą nas przyzwyczaić do uczestniczenia na co dzień w działaniach na rzecz ograniczenia zmian klimatu. Dnia 15.04.14 firma Remondis Electrocycling odebrała zebrane przez nas elektroodpady. Zostaną one zutylizowane w zakładach przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dziękujemy wszystkim uczniom oraz rodzicom, zarówno gimnazjum, jak i szkoły ponadgimnazjalnej za zaangażowanie w tę zbiórkę. Dziękujemy także uczniom klasy I TE tworzącym ekozespół oraz uczniom klasy II TME, którzy przenieśli odpady z pomieszczenia w piwnicy w budynku A do samochodu firmy Remondis, a trochę tych odpadów nazbieraliśmy: lodówka, klimatyzator, mikrofalówka, 12 telewizorów, 10 monitorów, 24 klawiatury, 6 żelazek, 2 odkurzacze itp. itd……… Koniec zbiórki oznacza zakończenie II etapu ogólnopolskiego konkursu „Aktywni dla klimatu”, w którym braliśmy udział w tym roku szkolnym . Ekozespół napisze jeszcze sprawozdanie z przebiegu zbiórki i będziemy czekać na wyniki…

Skip to content