Home » Aktualności » Założyli swój pierwszy e- biznes i… wygrali!

Założyli swój pierwszy e- biznes i… wygrali!

Mamy kolejny spektakularny sukces! W dniu 5 czerwca br. w auli Wyższej Szkoły Bankowej odbyła się uroczysta gala finałowa, podczas której ogłoszono, że  nasi uczniowie z kl. II TME: Paweł Szkudlarek, Daniel Domagała i Paweł Szczypiński wygrali konkurs na najlepszy e-biznes przed 20-stką! Otrzymali nagrody rzeczowe oraz możliwość odbycia stażu w banku PKO BP. Jeszcze w trakcie gali pomysłem zainteresował się przedstawiciel wrocławskiego inkubatora przedsiębiorczości, który chce wejść w spółkę z naszymi uczniami. Szkolną liderką uczniów była p. Alicja Cabaj.

Nasi uczniowie założyli e-sklep REMEDIUM, wymyślili produkt, wykonali prototyp, opracowali biznesplan oraz zaprojektowali strony sklepu.

Projekt „ Mój pierwszy biznes przed 20-stką to oferta dla wrocławskiej młodzieży ponadgimnazjalnej przygotowana przez Urząd Miasta i Wyższą Szkołę Bankową. Jest unikalny, gdyż bezpośrednio łączy następujące obszary: edukacji, przedsiębiorców, rynku finansowego i wyższej uczelni. Tegoroczna edycja projektu została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia, ze względu na wysoką wartość merytoryczną i wspieranie proinnowacyjnych postaw wśród młodzieży.

Zajęcia pozalekcyjne w ramach, których odbywały się warsztaty i wykłady, trwały 8 miesięcy, a  prowadzili je doświadczeni pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Bankowej. Efekt ich pracy to 14 projektów e-sklepów gotowych do działania w sieci. E-sklepy, oprócz przemyślanej ofert produktów zostały opracowane pod względem marketingowym, finansowym i prawnym. Na koniec projektu każdy zespół przygotował biznesplan i multimedialną prezentację swojego pomysłu. W maju br. efekty wielomiesięcznej pracy uczniów zostały przedstawione Jury, w skład którego weszli przedstawiciele organizatorów oraz banku PKO BP – sponsora nagród.

Warto przypomnieć, że w ub. roku konkurs ten wygrali również nasi uczniowie: Wiktor Jamborski, Mateusz Jankowski i Grzegorz Janik, którzy niedawno opowiadali o swoim e-sklepie i autorskim produkcie podczas konferencji prasowej, w obecności Prezydenta Wrocławia – p. Rafała Dutkiewicza. Ubiegłoroczni zwycięzcy zostali zaproszeni przez organizatorów na tegoroczną galę konkursu.

Tekst – A. Cabaj, fot.- E. Sidor

Skip to content