Home » Aktualności » VIII edycja konkursu ELEKTRYZUJĄCA PASJA

VIII edycja konkursu ELEKTRYZUJĄCA PASJA

Ruszają poszukiwania pasjonatów, wynalazców i majsterkowiczów

– VIII edycja konkursu ELEKTRYZUJĄCA PASJA

 

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie Elektryzująca Pasja! Z początkiem listopada firma ELEKTROTIM S.A., wraz z partnerami społecznymi, rozpoczęła poszukiwania pasjonatów, wśród młodzieży szkolnej. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu projektu nt. pasji i przekonaniu jury, że jest to wyjątkowe, prawdziwe i całkowicie pochłaniające hobby. Najlepsi powalczą o wartościowe nagrody, dyplomy i staże zawodowe. Będę mieć też możliwość zaprezentować swoje prace konkursowe w Ratuszu Miejskim we Wrocławiu, w Galerii Pasjonatów.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu prezentacji lub filmiku obrazującego pasję autora pracy. Pasja może dotyczyć dowolnego obszaru zainteresować. Powinna być przedstawiona w oryginalny i wyróżniający sposób, który będzie wskazywał na innowacyjność myślenia i kreatywność twórców prac.

Prezentacja w programie Power Point powinna zawierać nie mniej niż 14 i nie więcej niż 25 slajdów. Film powinien być nie krótszy niż 2 minuty i nie dłuższy niż 5 minut, może być nakręcony kamerą lub komórką. Wymagane formaty filmiku to: avi lub wmv. Prezentacja lub film muszą zawierać następujące elementy: autoprezentację uczestnika/ uczestników, temat pracy i prezentację projektu, określenie celu, jaki postawił sobie autor, opis co udało się osiągnąć, jakie problemy napotkał oraz dlaczego jego projekt powinien wygrać.

 

Uczniowie mogą zgłaszać prace indywidualne lub grupowe (2-5 osób). Szkoła, która chce przystąpić do konkursu  zgłasza Koordynatora Konkursowego (szczegóły w Regulaminie). Spośród wszystkich zgłoszonych prac Jury wybierze 15 najlepszych prac, a następnie laureatów: 1-ego, 2-ego, 3-ego miejsca oraz projekty wyróżnione. Co istotne – Organizatorzy Konkursu wszystkich uczestników nagrodzą i przyznają im dyplomy uczestnictwa w konkursie Elektryzująca Pasja. Wszyscy nauczyciele, którzy będą pełnić rolę Koordynatorów Konkursowych i zgłoszą prace również zostaną uhonorowani nagrodami. Informacje nt. Konkursu i jego poprzednich edycji można znaleźć na stronie elektrotim.pl w zakładce Odpowiedzialność społeczna, jak również na Facebook/elektryzujacapasja

 

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ:

  • Czas na zgłaszanie Koordynatorów Konkursowych: do 15 stycznia 2015 r.
  • Czas na zgłaszanie prac: 15 stycznia 2015 r. –  2 marca 2015 r.
  • Ogłoszenie 15 najlepszych prac: 20 marca 2015 r.
  • Uroczysta Gala, ogłoszenie zwycięzców, wystawa prac konkursowych:       17 kwietnia 2014 r.

 

PAKIET DLA SZKÓŁ – ELEKTRYZUJĄCA PASJA VIII

Regulamin Elektryzująca Pasja EDYCJA VIII

Skip to content