Home » Aktualności » Znamy wyniki „Konkursu wiedzy z historii z okazji Narodowego Święta Niepodległości”

Znamy wyniki „Konkursu wiedzy z historii z okazji Narodowego Święta Niepodległości”

13 listopada 2014 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w ramach III edycji Ligi Klas „Konkurs wiedzy z historii z okazji Narodowego Święta Niepodległości”.

Do konkursu zgłosiły się dwuosobowe reprezentacje jedenastu klas, które dzielnie walczyły o zdobycie kolejnych punktów ligowych. Konkurs składał się z sześciu rund. Rundy: pierwsza, druga, trzecia oraz szósta składały się z zadań zamkniętych; w rundzie czwartej uczestnicy odpowiadali na pytania otwarte; a runda piąta – to historia na fotografii.  Każda drużyna mogła zdobyć maksymalnie 47 punktów – za każdą prawidłową odpowiedź przyznawano po jednym punkcie. Najwięcej trudności sprawiła uczestnikom runda czwarta – jednak każda drużyna dzielnie walczyła!

Drużyny odpowiadały m.in.. na pytania: „Które państwa wraz z Polską weszły do NATO?”, „W którym roku zniesiono kartki na benzynę?”, „W którym roku nastąpił koniec komunizmu w Polsce?”. Drużyny musiały wymienić m.in. trzech ostatnich prezydentów III Rzeczypospolitej Polskiej, symbole państwa polskiego, czy podać liczbę osób, które brały udział w obradach Okrągłego Stołu, oraz wyjaśnić podać definicje haseł: układ Schengen, komunizm, inflacja czy denominacja. Rywalizacja była bardzo zacięta!!!

A oto finaliści!

  • I miejsce – kl. 2TE (29 punktów)
  • II miejsce – kl. 1TO, 1TME (28 punktów)
  • III miejsce – kl. 2TO (26 punktów)

Samorząd Uczniowski gratuluje zwycięzcom i dziękuje wszystkim za udział.

Oto przyznane punkty do III edycji Ligi Klas:

  • kl. 2TE – 10 punktów
  • kl. 1TO, 1TME – po 8 punktów
  • kl. 2TO – 6 punktów
  • kl. 2e – 4 punkty
  • pozostałe klasy – po 2 punkty.

Tekst i fot. – R. Grzybowska

Skip to content