Home » Aktualności » Wizyta kl. I TME w ZOO

Wizyta kl. I TME w ZOO

21 listopada postanowiliśmy odwiedzić wrocławskie ZOO. Nie ukrywamy, że zwabiła nas tam pokusa wizyty w Oceanarium i Afrykarium.

Już na początku trasy zwiedzania Oceanarium czaruje ono swoimi nieziemskimi kolorami! Nie można oderwać wzroku od podwodnych widoków! Trasa wycieczki jest tak pomyślana, że raz jesteśmy w Oceanarium, następnie wchodzimy do Afrykarium, by za chwilę znowu znaleźć się w oceanicznych głębinach. Kiedy po raz pierwszy wchodzimy do Afrykarium, jesteśmy urzeczeni, kontrastującym z tym oceanicznym, surowym pejzażem, z przeważającym kolorem czerwonym! Jest pięknie! Podziwiać można tam też wodospad, który wpada do basenu, gdzie pływają hipopotamy. Przy odrobinie szczęścia, a trzeba przyznać, że szczęście nas tego dnia nie opuszczało, można w Oceanarium zwierzęta te podpatrzeć bawiące się pod wodą. Największe wrażenie wywarł na nas tunel. Jeśli się tam znajdziemy, jesteśmy jakby zawieszeni w oceanicznych głębinach: po bokach oraz nad nami i pod nami -Ocean!

Naturalnie zwiedziliśmy też cały ogród zoologiczny.

Wszystkim, którzy jeszcze nie zdążyli odwiedzić Oceanarium i Afrykarium, wizytę taką szczerze polecamy. Pozdrawiamy!

Uczniowie kl. I TME wraz z Wychowawczynią. p. Edytą Sidor i drugim Wychowawcą – p. Ryszardem Gawłem.

Tekst. E. Sidor, fot. E. Sidor i R. Gaweł

Skip to content