Home » Aktualności » Znamy wyniki „Konkursu wiedzy o AIDS i HIV”

Znamy wyniki „Konkursu wiedzy o AIDS i HIV”

1 grudnia 2014 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w ramach III edycji Ligi Klas „Konkurs wiedzy o AIDS i HIV” z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS. Pytania konkursowe przygotowała p. Diana Grycner (nauczycielka biologii oraz chemii).

Do konkursu zaproszone zostały czteroosobowe reprezentacje jedenastu klas, które dzielnie walczyły o zdobycie kolejnych punktów ligowych. Po raz pierwszy uczniowie rywalizowali o punkty zarówno indywidualnie, jak i grupowo, a na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody!

Konkurs została przeprowadzony w czterech rund: pierwsza, druga i trzecia składały się z zadań zamkniętych, natomiast czwartą stanowiło jedenaście pytań otwartych. Jak zwykle najwięcej trudności sprawiła uczestnikom ta ostatnia, jednak każdy uczeń dzielnie walczył o zdobycie punktu!

W konkursie indywidualnym podium należało do klas pierwszych:

  • I miejsce – Paweł Wicherski z kl. 1TME (36 punktów)
  • II miejsce – Mateusz Olszewski z kl. 1TE (34 punktów)
  • III miejsce – Maciej Zdunek – z kl. 1TME (33 punktów)

Samorząd Uczniowski gratuluje zwycięzcom i dziękuje wszystkim za udział.

Oto przyznane punkty do III edycji Ligi Klas za wystąpienie drużynowe:

  • kl. 1TE – 10 punktów
  • kl. 1TME – 8 punktów
  • kl. 3TME – 6 punktów
  • kl. 2e – 4 punkty
  • pozostałe klasy – po 2 punkty.
Skip to content