Home » Aktualności » Kolejny literacki sukces Grzegorza Janika

Kolejny literacki sukces Grzegorza Janika

Nasz uczeń – Grzegorz Janik z kl. IV TE odniósł kolejny sukces literacki. Otrzymał wyróżnienie w X Jubileuszowym Dolnośląskim Konkursie Literackim „My Polacy, my Dolnoślązacy”. Zmierzył się z trudnym tematem: „Wiecie, że nienawidzę, nie cierpię, nie znoszę kłamstwa (…). Gdy stykam się z kłamstwem, czuję się fatalnie i robi mi się mdło, zupełnie jakbym wziął do ust coś zgniłego” (Joseph Conrad). Refleksje o znaczeniu prawdy w nowoczesnym społeczeństwie.

2 grudnia 2014 roku o godz. 12.00. Grzegorz razem p. Edytą Sidor, która przygotowała ucznia do konkursu, udali się do ratusza, gdzie w Sali Wielkiej rozdano nagrody. W uroczystości wzięli udział m.in. Prezydent Wrocławia – p. Rafał Dutkiewicz oraz  Ksiądz Biskup Ignacy Dec – ordynariusz diecezji świdnickiej.

Uroczystość uświetnił koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Tekst i fot. E. Sidor

. sukces_01 sukces_02
Skip to content