Home » Aktualności » „Matematyka w kadrze”

„Matematyka w kadrze”

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Matematyka w kadrze”.

O konkursie

Spójrzmy na świat przez pryzmat fotografii, a zauważymy, że matematyka, czy chcemy, czy nie, otacza nas. Wystarczy się przyjrzeć, aby to zobaczyć. A czasem to tylko fotografia pomaga zobaczyć pewne zależności czy zjawiska matematyczne.

Chcemy zaproponować miłośnikom matematyki i fotografii udział w oryginalnym konkursie polegającym na złapaniu matematyki w kadrze aparatu. Nie muszą to być drogie lustrzanki. Może się okazać, że czasem wystarczy ustrzelić matematykę z komórki, co oczywiście nie znaczy, że nie zależy nam na jakości zgłaszanych zdjęć.

Konkurs jest prowadzony poprzez stronę internetową www.fotomatematyka.pl, na której można publikować zdjęcia i opisy – uzasadnienia, a także komentować już wstawione zdjęcia. Ważne jest, by w opisie uzasadnić, dlaczego to jest tytułowa matematyka w kadrze.

Konkurs adresowany jest głównie do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, ale zarówno młodszym, jak i „przeciętnym śmiertelnikom” nie bronimy udziału.

Ukoronowaniem konkursu będzie książka  zatytułowana Matematyka w kadrze, będąca wyborem najciekawszych fotografii konkursowych z wyjaśnieniami matematycznymi.

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody ufundowane przez naszych sponsorów. Poza klasycznymi trzema miejscami będzie też kilka wyróżnień – za podejście artystyczne, merytoryczne, za zmienienie świata w matematykę (uśmiech do „photoshopowców”) oraz wyróżnienie specjalne.

Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Nowik SP.J. oraz księgarnia www.tropy.pl

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

matematyka_w_kadrze

Uczniów, którzy wezmą udział w tym konkursie, prosimy o przesyłanie kopii prac do swoich  nauczycieli matematyki w terminie do 30 maja 2015 roku. Za nadesłane prace przewidziane są nagrody.

Tekst  – J. Nowak

                                                                                                                          

 

Skip to content