Home » Aktualności » Projekt “ENTER YOUR FUTURE” w naszej Szkole!

Projekt “ENTER YOUR FUTURE” w naszej Szkole!

Projekt “ENTER YOUR FUTURE” to ogólnopolski projekt organizowany przez AIESEC, a skierowany do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W ramach projektu prowadzone są warsztaty edukacyjne dla uczniów.

Warsztaty mają na celu, poprzez kontakt ze studentami z całego świata, doskonalenie znajomości języków obcych, zniwelowanie barier językowych, rozwijanie i pielęgnowanie wrażliwości kulturowej.

W dniach 1.12.14 – 12.12.14 kolejny  raz gościliśmy w ZS Nr 18 studentów z zagranicy. Byli to Matheus Marega z Brazylii i Min-Hung Chiang z Nowej Zelandii. Praktykanci realizowali z naszymi uczniami projekt przez 40 godzin. W zajęciach udział wzięło 8 klas, 115 uczniów.

Obejrzeliśmy prezentacje na temat kultury, zwyczajów, historii oraz geografii państw, z których pochodzili nasi goście. Matt i Min opowiadali o sobie, swoich doświadczeniach  życiowych, planach i nadziejach na przyszłość.

Mieliśmy okazję zapytać o interesujące nas sprawy: rozmawialiśmy o sporcie, muzyce, kuchni, motoryzacji, środowisku, zagrożonych gatunkach i wielu innych sprawach. Część zajęć miała formę warsztatów.

Dzięki uprzejmości pana profesora M. Wojtowicza rozegraliśmy pasjonujące mecze siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, a klasa IV TE, wraz z panią profesor J.  Maciejak, zaprosiła studentów na lodowisko.

Był to czas nauki, zabawy i integracji,  okazja do niekonwencjonalnego przełamania bariery językowej, zwiększenia  efektywności nauki języka angielskiego oraz zweryfikowania posiadanej wiedzy i  umiejętności.

Zawarliśmy przyjaźnie i mamy nadzieję, że jeszcze uda się nam spotkać z sympatycznymi Mattem i Minem.

Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. Pozostały nam już tylko miłe wspomnienia  i nadzieja na kolejną owocną edycję projektu AIESEC w przyszłym roku, jesienią.

Tekst i fot. – Małgorzata Bielecka

 

Skip to content