Home » Aktualności » Sukcesy naszych uczniów w Regionalnym Etapie „Konkursu na najlepszych uczniów w zawodzie w 2015 roku w subregionie wrocławskim”.

Sukcesy naszych uczniów w Regionalnym Etapie „Konkursu na najlepszych uczniów w zawodzie w 2015 roku w subregionie wrocławskim”.

W dniu 14 kwietnia br. w Zamku Topacz w Ślęzie pod Wrocławiem odbyła się gala podsumowująca Regionalny Etap „Konkursu na najlepszych uczniów w zawodzie w 2015 roku w subregionie wrocławskim”. Nagrody i dyplomy odebrali:

– Damian Osuszek, Andrzej Skawiński i Wiktor Jamborski za zajęcie I miejsca w zawodzie technik elektryk, (opiekun –  p. prof. Zbigniew Dąbrowski)

– Karol Kurbiel, Marek Fuławka i Adrian Jagła za zajęcie I miejsca w zawodzie ślusarz (opiekun –  p. Piotr Adamus),

– Dominik Śmierzchalski,  Damian Świder i Damian Filus za zajęcie I miejsca w zawodzie elektryk (opiekun –  p. Jan Kozioł),

– Artur Palus, Paweł Stępień i Marcin Czerwiński za zajęcie II miejsca w zawodzie technik mechanik (opiekun –  p. prof. Ryszard Otocki)

Konkurs zorganizowany został po raz drugi w ramach realizowanego przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego projektu systemowego z PO KL pn.: „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”.  Wzięły w nim udział zgłoszone przez szkoły 3-osobowe drużyny uczniów, kształcących się w danym zawodzie. Każdą szkołę reprezentować mogła tylko jedna drużyna uczniów.

Konkurs na Najlepszych Uczniów w Zawodzie w 2015 roku w Subregionie Wrocławskim zorganizowany został w 27 z 34 zawodów. Wzięło w nim udział 420 uczniów (140 drużyn), którzy reprezentowali 54 szkoły zawodowe.

Warto wspomnieć, że dodatkową atrakcją uroczystości była możliwość zwiedzenia Muzeum Motoryzacji.

Tekst – E. Sidor, fot. – J. Leśniowski

Skip to content