Home » Aktualności » TEGOROCZNI MATURZYŚCI UROCZYŚCIE POŻEGNALI SZKOŁĘ!

TEGOROCZNI MATURZYŚCI UROCZYŚCIE POŻEGNALI SZKOŁĘ!

W piątek – 24 IV tegoroczni maturzyści uroczyście pożegnali się ze Szkołą:

– kl. IV TE (wych. p. prof. Joanna Maciejak)

– kl. IV TME (wych. p. proj. Joanna Nowak)

– kl. IV TO (wych. p. prof. Anna Karczmarek)

– kl. IV TSA (wych. p.prof. Mirosław Marcińczak)

W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice absolwentów technikum.

Zaczęło się dość niekonwencjonalnie, bo konferansjerzy nieoczekiwanie zaczęli rozmawiać ze sobą na scenie tak, jakby zapomnieli o widowni. Nowością był też fakt, że uroczystość tę poprowadzili właśnie maturzyści. Było to ostatnie wystąpienie znanych już wszystkim w Szkole konferansjerów: Wiktora Jamborskiego i Bartosza Ostryżniuka. Po krótkiej dyskusji prowadzący już oficjalnie przywitali widownię. Rangę uroczystości podniosła obecność Sztandaru Szkoły. Poczet stanowili (na zdj. od lewej): Igor Romaniewicz, Norbert Basiński i Paweł Wicherski – uczniowie kl. I TME. Po wprowadzeniu Sztandaru wszyscy odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

Do maturzystów przemówił p. dyr. Piotr Lusar, przypominając im o odpowiedzialności, jaka ciąży na dorosłym człowieku. W imieniu wychowawców klas maturalnych głos zabrała p. prof. Anna Karczmarek, która podkreśliła, jak ważna jest w życiu twórcza postawa.  Następnie wystąpili przedstawiciele SU: Jakub Kolis z kl. II TO i Igor Dżoń z kl. III TME. Zadedykowali absolwentom niespodziankę w formie krótkiego filmu składającego się ze zdjęć, które przypomniały widowni cztery lata pobytu dzisiejszych maturzystów w naszej Szkole. Film zrealizowała p. prof. Renata Grzybowska. Po jego obejrzeniu zostali poproszeni na środek absolwenci, którzy z zaangażowaniem pracowali społecznie. To dzięki nim nastąpiła reaktywacja SU w naszej Szkole. Otrzymali podziękowania i nagrody. Przyszedł też czas na nagrodzenie najlepszych uczniów wśród maturzystów. Dyrekcja pogratulowała również ich rodzicom i podziękowała im za zaangażowanie w pracę na rzecz Szkoły.

Poczet Sztandarowy wyprowadził Sztandar i … weszła Maskotka! A ożywiali ją na zmianę: Andrzej Mierzwiak i Michał Żołnierczyk z kl. I TME. I przyszedł czas na podziękowania, które wraz z pięknymi czerwonymi różami przekazali maturzyści Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu. W dalszej części uroczystości rozdane zostały nagrody dla najlepszych sportowców. Przez cztery lata godnie reprezentowali naszą Szkołę. Po rozdaniu nagród sportowcom przyszła kolej na drugą filmową niespodziankę. Tym razem konferansjerzy wraz ze swoimi kolegami z klasy zrealizowali film dedykowany p. prof. Edycie Sidor, która przez 3 lata pracowała z nimi nad przygotowaniem wielu szkolnych uroczystości. Pani Profesor była bardzo wzruszona. Opowiedziała o swojej pracy z Wiktorem Jamborskim, Bartoszem Ostryżniukiem, Grzegorzem Janikiem i Kacprem Boguszewskim. Podała ich za przykład ludzi sukcesu, którzy go osiągnęli ciężką pracą, systematycznością i wytrwałością. Pan Dyrektor wraz z p. prof. E. Sidor wręczyli tym czterem uczniom dyplomy i nagrody, po czym konferansjerów – maturzystów zastąpili godnie na scenie uczennica i uczeń kl. I TME: Klaudia Obermann i Patryk Karga.

Po uroczystości przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Maturzyści otrzymali w prezencie nakrycia głowy charakterystyczne dla absolwentów, przygotowane przez członków SU. A po sesji zdjęciowej, już w opustoszałej sali przyszedł też czas na nostalgiczne pożegnanie p. prof. Edyty Sidor z jej ukochanymi konferansjerami i obsługą techniczną! 🙁 Czy będą mieli godnych następców…

Fot. – R. Gaweł, tekst – E. Sidor

Skip to content