Home » Aktualności » ZESPÓL SZKÓŁ NR 18 został MISTRZEM WROCŁAWIA W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 2014/2015!

ZESPÓL SZKÓŁ NR 18 został MISTRZEM WROCŁAWIA W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 2014/2015!

Dnia 17.04.2015 na Stadionie Olimpijskim rozpoczęły się rozgrywki Licealiady w Piłce Nożnej w roku szkolnym 2014/2015.Nasza szkoła znalazła się w Grupie B. Rozegraliśmy w tym dniu dwa spotkania. W pierwszym meczu ulegliśmy ZS Nr 4 (Śląsk Wrocław) wynikiem 0:6.W drugim meczu – decydującym o przejściu do fazy ćwierćfinałowej – pokonaliśmy LO Nr1 wynikiem 5:1. Bramki zdobyli Szymon Łasiński-3 bramki oraz Adrian Wątor i Cezary Krzesiński po 1 bramce.

Dnia 23.04.2015 rozegrane zostały mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe oraz finał. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym pokonaliśmy Z S T i E wynikiem 2:4. Bramki zdobyli Adrian Jagła – 2, Szymon Łasiński -1, Cezary Krzesiński – 1.W drugim spotkaniu wygraliśmy z Liceum Sportowym SMS Junior, uzyskując wynik 1:2. Bramki zdobyli: Szymon Łasiński i Adrian Jagła. Dzięki tym zwycięstwom dostaliśmy się do półfinału, w którym to znów spotkaliśmy się z naszym odwiecznym rywalem – ZS Nr 4 (Śląsk Wrocław).

Po bardzo pasjonującym i zaciętym spotkaniu zwyciężyliśmy wynikiem 1:4. Bramki strzelili: Szymon Łasiński-2 , Adrian Jagła i Cezary Łasiński po 1 bramce. Wynik uzyskany w tym spotkaniu cieszy nas potrójnie, ponieważ po dwóch porażkach w tym roku w rundzie jesiennej i pierwszym spotkaniu rundy wiosennej walczyliśmy nie tylko z przeciwnikiem na boisku, ale również kontrowersyjnym w wielu momentach, stronniczym sędziowaniem tego spotkania. Jednak zaangażowanie i duch walki naszych zawodników przyniosły wymarzony i wywalczony awans do finału!

W finale zagraliśmy po raz drugi z Liceum Sportowym SMS Junior, gromiąc drugą piłkarską szkołę średnią we Wrocławiu wynikiem 1:3. Bramki zdobyli: Michał Goch, Adrian Wątor  i  Cezary Krzesiński.

Oto skład MISTRZÓW WROCŁAWIA W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH w roku szkolnym 2014/2015

1. GRZEGORZ NOWICKI (kl. 3em) -1. bramkarz

2. RAŁAŁ PESZKO (kl. 3sm) – 2. bramkarz

3. ADRIAN WĄTOR (kl. 2em) -obrońca

4. KAMIL CEBULA (kl. 2TE) – obrońca

5. GOCH MICHAŁ (kl. 2em) – pomocnik

6. MATEUSZ BEŚKA (kl. 2TE) – pomocnik

7. DAWID KOSYCARZ (kl. 2TO) – pomocnik

8. CEZARY KRZESIŃSKI (kl. 2e) – pomocnik

9. SZYMON ŁASIŃSKI (kl. 3sm) – napastnik

10. ADAM MUZYKA (kl.1e) – napastnik

11. ADRIAN JAGŁA (kl. 3sm) –  napastnik (kapitan drużyny)

12. KRZYSZTOF SZOT (kl. 3em) – napastnik (dyrektor sportowy)

Trener Drużyny — p. MAREK ROSZCZEWSKI

Skip to content