Home » Aktualności » WYJĄTKOWA UROCZYSTOŚĆ DOLNOŚLĄSKICH FILATELISTÓW

WYJĄTKOWA UROCZYSTOŚĆ DOLNOŚLĄSKICH FILATELISTÓW

25 kwietnia odbyło się w naszej Szkole uroczyste podsumowanie Półfinału 53. Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego Teraz Lubelskie, a Nałęczów jego perłą” oraz towarzyszącej mu wystawy zatytułowanej „Wrocław 2015”. Przed jej rozpoczęciem można było jeszcze raz obejrzeć filatelistyczna wystawę oraz kupić na stoisku Poczty Polskiej piękne pocztówki i znaczki. Była tez możliwość kupienia kartek pocztowych zaprojektowanych przez p. Edytę Sidor z okolicznościowym datownikiem także autorstwa p. profesor.

Uroczystość mieli zaszczyt poprowadzić: Klaudia Obermann i Patryk Karga. Uroczystość była wyjątkowa kilku powodów. Otóż były to obchody aż trzech rocznic: 70-lecia zorganizowanej filatelistyki na Dolnym Śląsku, 65- lecia Wrocławskiego Okręgu Polskiego Związku Filatelistów oraz 10–lecia organizacji Półfinałów Młodzieżowych Konkursów Filatelistycznych w Zespole Szkół nr 18 we Wrocławiu.

Uroczystość rozpoczął  p. Ryszard Śląski – Przewodniczący Komisji ds. Filatelistyki Młodzieżowej, który powitał szacownych Gości. Po tym wystąpieniu wszyscy mieli przyjemność obejrzeć przygotowaną przez p. prof. Renatę Grzybowską prezentację przedstawiającą 10–lecie organizacji Półfinałów Młodzieżowych Konkursów Filatelistycznych w Zespole Szkół nr 18 we Wrocławiu. Następnie zostały odznaczone Osoby, które przez 10 lat pomagały organizować wspomniane półfinały. Nagrodzeni zostali m. in. p. dyr. Piotr Lusar i p. dyr. Danuta Matuszewska. Po tym wydarzeniu przyszedł czas na nagrodzenie uczestników Konkursu oraz wystawców, wśród których byli też nasi uczniowie. Wszystkim organizatorom i uczestnikom konkursu oraz Wystawy podziękował p. Artur Marsy – Prezes Zarządu Okręgu PZF. A p. Edyta Sidor odczytała list p. Jacka Świata, który gratuluje wszystkim nagrodzonym i dziękuje organizatorom półfinałów Konkursów. Szczególne podziękowania kieruje do p. Ryszarda Śląskiego. Tak zakończyła się uroczystość.

Autorką scenariusza była p. prof. Edyta Sidor, która też przygotowała konferansjerów. Maskotkę ożywili uczniowie kl. I TME – Andrzej Mierzwiak i Michał Żołnierczyk.

Tekst i fot. – E. Sidor

Skip to content