Home » Aktualności » Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

9 maja to Dzień Unii Europejskiej. Został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla uczniów naszej szkoły, w ramach III Ligi Klas.

Do konkursu zaproszone zostały trzyosobowe reprezentacje dwunastu klas, które dzielnie walczyły o zdobycie kolejnych punktów ligowych. Uczniowie rywalizowali też o atrakcyjne nagrody!

Konkurs został przeprowadzony w pięciu rundach: pierwsza, druga i trzecia składały się z pytań zamkniętych. W rundzie czwartej zostały wyświetlone flagi państw będących członkami Unii Europejskiej, a zadaniem uczniów było podanie nazw tych państw. Natomiast w piątej rundzie na zawodników czekała pula 36 pytań otwartych – po trzy pytania dla każdej drużyny. Jak zwykle najwięcej trudności sprawiła uczestnikom ta ostatnia, jednak każdy dzielnie walczył o zdobycie punktu!

Oto wyniki konkursu:

  • I miejsce – kl. II TO (35 punktów)
  • II miejsce – kl. III em (30 punktów)
  • III miejsce – kl. I TO (29 punktów)
  • IV miejsce – kl. I TE (28 punktów)

Samorząd Uczniowski gratuluje zwycięzcom i dziękuje wszystkim za udział.

A oto przyznane punkty do III edycji Ligi Klas:

  • kl. 2TO – 10 punktów
  • kl. 3em – 8 punktów
  • kl. 1TO – 6 punktów
  • kl. 1TE – 4 punkty
  • pozostałe klasy – po 2 punkty.

Tekst – R. Grzybowska, fot. – R. Gaweł

Skip to content