Home » Aktualności » Sukcesy naszych uczniów z technikum elektrycznego!

Sukcesy naszych uczniów z technikum elektrycznego!

29 maja (piątek) nasi uczniowie z kl. III TE odnieśli sukces na Politechnice Wrocławskiej, która zorganizowała Dzień Młodego Elektryka. Najpierw odbyły się tam zajęcia, a potem związany z nimi konkurs. Nasi elektrycy wygrali go drużynowo w składzie: Sebastian Świątek, Paweł Issel, Wiktor Fici Łukasz Korzeniecki, a indywidualnie zwycięzcą został Sebastian Świątek. Opiekunem młodzieży był p. Z. Dąbrowski.

Uczestnicy wydarzenia tak je opisują: „Najpierw zostaliśmy podzielenie na 3 grupy. Odbyły się 3 wykłady i każdy kończył się testem… Jeden z wykładów dot. elektrotechniki. Uczniowie przypomnieliśmy sobie operacje na bramkach logicznych. Drugi dotyczył maszyn i urządzeń elektrycznych, na których podłączaliśmy układ wg schematu, aby zasilić silnik oraz dokonywaliśmy na nim pomiarów mocy. By wysłuchać trzeciego wykładu, udaliśmy się do hali wysokich napięć. Wykładowcy demonstrowali iskierniki kulowe i ich działanie.

Punktowane były nie tylko testy, ale także  udział w zajęciach.”

Zwycięzcom gratulujemy i cieszymy się, że tak wspaniale reprezentowali naszą Szkołę!

Tekst – E. Sidor i uczestnicy wydarzenia, fot. – M. Jama

Skip to content