Home » Aktualności » Salon Maturzystów PERSPEKTYWY

Salon Maturzystów PERSPEKTYWY

29 września 2015 roku klasa IV TME wraz z wychowawcą  – p. prof. Renatą Grzybowską uczestniczyli we Wrocławskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2015. Wszystkie wykłady odbyły się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Wcześniej uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zasadami rekrutacyjnymi wyższych uczelni, które przygotowały specjalne stoiska dla tegorocznych maturzystów. Dodatkowo każdy uczeń, który wypełnił ankietę, otrzymał bezpłatny Informator dla Maturzystów 2015.

Uczestniczyliśmy w trzech wykładach specjalnie przygotowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. Pierwszy wykład pt. „Matura 2016 – o tym co najważniejsze” poprowadził p. Wojciech Małecki – dyrektor OKE. Następny  zatytułowany „Matura 2016 – obowiązki i prawa maturzysty” wygłosiły panie: Anna Michalak i Beata Wrońska – eksperci OKE we Wrocławiu. Kolejny wykład sprawił, że na twarzach uczniów pojawił się uśmiech… a to za sprawą wyświetlonych błędów/komentarzy zeszłorocznych maturzystów z matematyki, które zostały wyświetlone przez p. Mieczysława Fałata – eksperta OKE we Wrocławiu. Nie wszystkie zadania z zeszłorocznej matury z matematyki okazały się takie proste… Uczniowie dowiedzieli się „O sposobach przygotowania się do obowiązkowej matury z matematyki” … a do matury pozostało tylko 218 dni… czyli 5 232 godziny! Ostatni wykład dotyczył egzaminu maturalnego z języka polskiego pt. „Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z języka polskiego?” Poprowadziła go  p. Małgorzata Kosińska-Pułka.

Po tych wszystkich wydarzeniach nie pozostaje nic innego, jak tylko powiedzieć: „Maturzyści – do dzieła!

Tekst i fot. – R. Grzybowska

Skip to content