Home » Aktualności » Uczniowie klasy IV TME w Humanitarium

Uczniowie klasy IV TME w Humanitarium

1 października 2015 roku uczniowie klasy IV TME wraz z wychowawczynią – p. prof. Renatą Grzybowską udali się do Humanitarium – Ogrodów Doświadczeń we Wrocławiu. Na miejscu uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza  grupa udała się do budynku, w którym wykorzystuje się, za pomocą odpowiednich laserów, nanotechnologię. Tam uczniowie realizowali ćwiczenia pod tytułem „Codzienne spotkania z III zasadą dynamiki Newtona”. Zadaniem młodzieży było zastosowanie III zasady oraz wypełnienie odpowiedniej karty pracy. W tym czasie grupa druga została oprowadzona po laboratorium Humanitarium. Uczniowie zwiedzali specjalnie przygotowaną wystawę dotyczącą optyki geometrycznej „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”. Zostały pokazane i wyjaśnione podstawowe prawa z zakresu optyki. Po zmianie grup uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez pracowników Humanitarium i już teraz czekają na kolejne wyjście…., które  zaplanowane zostało na listopad.

Tekst – R. Grzybowska, fot. – Ł. Konarski

Skip to content