Home » Aktualności » Akcja krwiodawstwa

Akcja krwiodawstwa

W naszej szkole tradycją już stała się cykliczna jesienno-wiosenna akcja krwiodawstwa. W tym roku ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa zjawiła się 18 listopada o 8.00 rano. Po rozstawieniu specjalistycznego sprzętu panie pielęgniarki przystąpiły do wywiadów i badań lekarskich. Do oddania krwi zgłosiło się 35 chętnych, pełnoletnich uczniów.

 Po wstępnej selekcji zakwalifikowało się 24 uczniów.

Równocześnie działały cztery stanowiska, na których pobierana była krew. Uczniowie, leżąc spokojnie, popijali soczki i wodę, przekonując się, że oddawanie krwi nie boli, a można w ten sposób pomóc. Nowi  honorowi dawcy bezpośrednio po oddaniu krwi otrzymali zestaw czekolad. Będą też właścicielami legitymacji honorowego krwiodawcy.

W marcu planowana jest kolejna akcja krwiodawstwa. Mamy nadzieję że, tradycja zostanie podtrzymana i wiosną zgłosi się jeszcze większa liczba osób.

 Zachęcamy!

Tekst – M. Plan,  fot. – D. Dul, M. Plan

Skip to content