Home » Aktualności » II miejsce!!!

II miejsce!!!

Mamy kolejny sukces!!! Otóż drużyna uczniów klasy 4TME o nazwie  „Siemanes Team” w składzie:  Jacek Eciak, Łukasz Konarski oraz Paweł Szczypiński zajęła II miejsce z 190 punktami za zbudowanie (zgodnie z regulaminem, rysunkiem technicznym) modelu turbiny, która testowana była na profesjonalnym stanowisku pomiarowym. Wystawiona maszyna brała udział w trzech konkurencjach: „ Największa moc”, „Obroty przy obciążonym wale maszyny” oraz „Moment obrotowy przy zatrzymanym wale”. Suma uzyskanych punktów we wszystkich konkurencjach decydowała o zajętym miejscu w klasyfikacji generalnej. Uczestniczy otrzymali atrakcyjne nagrody, dyplomy za zajęcie II miejsca w eliminacjach regionalnych, dyplomy za uczestnictwo w eliminacjach oraz możliwość uczestniczenia w gali finałowej IV Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych w Piasecznie 6 grudnia 2015 r.!!!

Konkurs odbył się w sobotę 21 listopada 2015 roku w Poznaniu. Były to eliminacje regionalne do IV Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych, zorganizowane jest Piaseczną Fundację Ekologiczną. Nad stroną merytoryczną konkursu czuwał sponsor strategiczny – PGE Energia Odnawialna S.A.

Z naszego Technikum zgłoszone zostały dwie trzyosobowe drużyny, a ich opiekunem merytorycznym  była pani profesor Renata Grzybowska. Drugą drużyną byli uczniowie klasy 3TME: Michał Lewkowicz, Kacper Kobierski oraz Krzysztof Łęt. Nazwali się „Pszczółki”.  Nie odnieśli sukcesu, ale zdobyli wiele cennych doświadczeń. Drużyna nie zniechęciła się porażką – zgłosiła już chęć udziału w kolejnym konkursie „Maszyn Wodnych” w marcu.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za wielkie zaangażowanie w wykonie swoich turbin, za wyjazd do Poznania oraz za cierpliwość, gdyż z Wrocławia wyjechaliśmy o 5 rano, a wróciliśmy po 22.00!!! Jeszcze raz dziękuję i gratuluję!

Opiekunka merytoryczna uczniów – R. Grzybowska

Tekst i fot. – R. Grzybowska

Skip to content