Home » Aktualności » Konkurs wiedzy z przepisów ruchu drogowego ROZSTRZYGNIĘTY!

Konkurs wiedzy z przepisów ruchu drogowego ROZSTRZYGNIĘTY!

30 listopada 2015 roku w sali 208 odbył się KONKURS WIEDZY Z PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO przygotowany przez Samorząd Uczniowski ZS 18 dla wszystkich klas rywalizujących w IV edycji Ligi Klas. Do konkursu przystąpiły drużyny trzyosobowe z 16 klas, które dzielnie walczyły zarówno o cenne punkty dla klasy, jak i o cenne nagrody dla drużyny. Poprowadził go przewodniczący SU – Jakub Kolis z klasy 3TO, a pytania konkursowe zostały przygotowane przez opiekuna SU. Konkurs składał się z sześciu rund, a każda drużyna maksymalnie mogła zdobyć 62 punkty:

RUNDA PIERWSZA  – łatwiejsza, składa się z 10 pytań zamkniętych
RUNDA DRUGA – troszkę trudniejsza, również składa się z 10 pytań zamkniętych
RUNDA TRZECIA – mająca średni poziom trudności, składa się z 10 pytań zamkniętych
RUNDA CZWARTA –10 pytań otwartych i zamkniętych
RUNDA PIĄTA – trudniejsza –12 pytań otwartych i zamkniętych
RUNADA SZÓSTA – najtrudniejsza – 10 pytań otwartych!!!

Wszystkie drużyny otrzymały karty konkursowe, na których wpisywały poprawne odpowiedzi w odpowiedniej komórce . Do każdej rundy konkursowej zostały przygotowane osobne karty odpowiedzi, ponieważ runda pierwsza dotyczyła ruchu pieszych, druga – ruchu rowerzystów, trzecia – udzielania pierwszej pomocy, czwarta sprawdzała znajomość podstawowych znaków drogowych, piąta również sprawdzała znajomość znaków drogowych, oraz czy drużyny wiedzą, kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniach; natomiast szósta dot. 10 znaków drogowych.

Drużyny dzielnie walczyły o każdy punkt. A oto wyniki:

– I miejsce – kl. III TME
– II miejsce – kl. II TE
– III miejsce – kl. II TO
– wyróżnienia  – kl. II TME, kl. III TE

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a przyznane punkty zostaną wliczone do międzyklasowej rywalizacji w ramach IV edycji Ligi Klas. Gratulujemy!

Tekst – R. Grzybowska, fot. – R. Gaweł

Skip to content