Home » Aktualności » Mamy V miejsce w klasyfikacji OGÓLNOPOLSKIEJ!!!

Mamy V miejsce w klasyfikacji OGÓLNOPOLSKIEJ!!!

Mamy kolejny sukces!!! Otóż drużyna uczniów klasy 4TME o nazwie  „Siemanes Team” w składzie:  Jacek Eciak, Łukasz Konarski oraz Paweł Szczypiński zajęła V miejsce w Klasyfikacji Generalnej „IV Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych” w kategorii – szkoły ponadgimnazjalne. Uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w finale, dyplomy za zajęcie V miejsca w klasyfikacji generalnej oraz cenne nagrody – zarówno rzeczowe jak i pieniężne!!! Opiekunem merytorycznym  była pani profesor Renata Grzybowska.

 „Siemanes Team” rywalizował z 26 drużynami z całej Polski, które dostały się do ścisłej czołówki. Jak na finał przystało rywalizacja była bardzo…. zacięta. Jednak się udało!!! Mamy V miejsce, z 116 punktami na koncie!!! Przypomnijmy, że do eliminacji regionalnych () zgłosiło się w sumie 327 drużyn z gimnazjum i szkół średnich. Do ścisłej czołówki szkół ponadgimnazjalnych przeszło 26 drużyn.

Wystawiona maszyna brała udział w trzech konkurencjach: „ Największa moc” – zajęła 6. miejsce, „Obroty przy obciążonym wale maszyny” – zajęła 6. miejsce oraz „Moment obrotowy przy zatrzymanym wale” – zajęła 7. miejsce. A suma uzyskanych punktów we wszystkich konkurencjach decydowała o zajętym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Finał konkursu miał miejsce 6 grudnia 2015 roku, w dniu tak ważnym dla wszystkich dzieci.  Z tej okazji organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla uczestników: była strefa Mikołaja, był pokaz fragmentu baletu „Dziadek do orzechów”, były pokazy tańca, animacje taneczne dla dzieci, były zajęcia sportowe, warsztaty technologii druku 3D oraz autobus energetyczny (mobilne centrum edukacyjno – informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu).

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za wielkie zaangażowanie w wykonanie swoich turbin, za wyjazd do Piaseczna oraz za cierpliwość, gdyż z Wrocławia wyjechaliśmy o 4.30 rano, a wróciliśmy przed 24.00!!! Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!

Opiekunka merytoryczna uczniów – R. Grzybowska

Tekst i fot. – R. Grzybowska

 

Skip to content