Home » Aktualności » ŚWIĘTO KSIĄŻEK – 24 WROCŁAWSKIE TARGI DOBREJ KSIĄŻKI

ŚWIĘTO KSIĄŻEK – 24 WROCŁAWSKIE TARGI DOBREJ KSIĄŻKI

W dniach od 3 do 6 grudnia w Hali Stulecia odbyły się 24 Wrocławskie Targi Dobrych Książek – największe święto miłośników książek. Na Targi wybrali się, wraz z opiekunami, najbardziej aktywni czytelnicy naszej biblioteki szkolnej.

Zaprezentowali się tam najlepsi wydawcy z całej Polski, a na półkach pojawiły się zarówno nowości, jak i książki, których nie znajdzie się już w księgarniach.

Targom towarzyszył ciekawy program m.in. spotkania autorskie, warsztaty dla czytelników, gry i zabawy dla najmłodszych uczestników.

W ramach targów odbyła się także akcja zbierania książek na rzecz Domu Dziecka w Obornikach Śląskich.

Sta­łym, waż­nym e­lemen­tem pro­gramu Wro­cławskich Tar­gów Do­brych Ksią­żek jest o­gól­nopol­ski kon­kurs na Naj­lep­szą Książ­kę Roku PIÓRO FREDRY. Celem kon­kursu jest wy­ło­nie­nie i na­gro­dze­nie naj­lep­szych, wy­da­nych w Pol­sce w danym roku ksią­żek.

Najlepszą Książką Roku 2015 zostało „Kucając” Andrzeja Stasiuka, a Wydawnictwo Czarne – laureatem Pióra Fredry.

Tekst i fot. – A. Pelc i J. Rychter

Skip to content